Zkušenosti s reklamací iPhone 3G u Telefonica O2

K napsání tohoto článku mě inspirovaly různé příspěvky na forech o otřesém přístupu operátorů/servisů při reklamaci iPhone. Bohužel jsem musel svůj iPhone reklamovat nedávno také, tak se tu s Vámi podělím o své zkušenosti.

Vše začalo asi takto. Dne 17.6. 2009 mi volal jeden kamarád. Přijal jsem tedy hovor, ale po pár minutách bylo jasné, že mě neslyší. Zprvu jsem tomu nepřikládal žádnou pozornost, protože tady nemáme zrovna nejlepší signál a hovor někdy prostě vypadne. Situace se ale opakovala o pár minut později s mojím otcem. Zkusil jsem tedy pár telefonátů a nikdo mě neslyšel. Z toho jsem tedy odvodil, že se nejspíše jedná o vadný microfon. Zajímavé ale je, že např. v aplikaci Midomi microfon fungoval bez problémů.

Další den jsem tedy zanesl svůj iPhone do O2 prodejny s tím, že mi nefunguje microfon. Reklamaci přijali a za poplatek 5000,-Kč mi nabídli zapůjčení náhradního iPhone s tím že Apple po nich chtěl původně 10000,-Kč, ale oni si účtují jen 5000,-Kč :-) Tohle jsem samozřejmě odmítl. Prodavač se mi ještě snažil podpultově za 1000,- Kč vnutit nějakou ošuntělou Nokii, ale to jsem také odmítl a odešel domů.

A pak začal týden bez iPhone, fakt hrůza. Zatím jsem používal starý SE k700i. Přečetl jsem hodně reakcí jak arogantně se operátoři, tedy spíš Britex (servis pro O2 a Vodafone) chovají.

Z mé zkušenosti musím ale říct, že opak je pravdou. Za 7 dní jsem napsal do Britexu a tam mi sdělili, že mi telefon vyměnili. Za další dva dny jsem si šel pro nový iPhone 3G 8GB do O2. Celkově tedy oprava trvala nějakých 13 dní. Musím říct, že s žádnou arogancí jsem se naštěstí nesetkal.

Takže teď je otázka jestli jsem měl jen štěstí, nebo příspěvky na forech přehání? A co Vy, jaké máte zkušenosti s reklamacemi iPhone? Podělte se o ně v diskuzi.

Autor: Libor Novotný

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář