Xslimmer a Monolingual

Máte přeplněný disk a nechtějí se vám mazat data? Zkuste tohle.

Xslimmer i Monolingual jsou aplikace, které umí smazat nepotřebné jazyky v systému i aplikacích a dokonce umí smazat i přebytečný PPC či Intel kód. (kód architektury)

O co vlastně jde? V Systému je celá řada jazyků, to jistě víte. Kolik z nich ale využijete? Já osobně jen češtinu a angličtinu a to v systému i aplikacích. Proto používám takovéto aplikace, jež přebytečné jazyky smažou a uvolní tak místo na disku a toho není zrovna málo. U čerstvě nainstalovaného systému je to okolo 2GB, co potom u plného disku s desítkami aplikací? To opravdu stojí za trochu úsilí.

Ale tím to nekončí. Po přechodu Applu z PPC na Intel se začali vytvářet tzv. UniversalBinary aplikace, což jsou aplikace, které obsahují kód jak pro PPC i INTEL procesory (architektury). Mac OS 10.4 (Tiger) byl zvlášť pro PPC (procesory G3, G4, G5) a Intel, jenže Leopard je již jen v jedné verzi, je univerzální. Z toho plyne, že obsahuje oba kódy. Ovšem používáte svůj systém na PPC i Intelu? Řada z Vás asi ne, a tak jej můžete přes Monolingual nebo Xslimmer odstranit a ušetřit tak další místo na disku. Občas se ale hodí mít systém se vším, protože si ho můžete potom spustit na kterémkoli Macu (samozřejmě Leopard chce 867Mhz procesor a 256MB paměti je málo, ovšem já Leoparda testoval i na procesoru o taktu 450Mhz a dalo se to).

Xslimmer vs Monolingual

Oba umí v podstatě to samé, jen Xslimmer to umí pro každou aplikaci zvlášť. Monolingual to maže v celém systému a všech aplikacích podle jednoho nastavení. Xslimmer je designově podobný iTunes a stojí necelých 12 dolarů. Oproti tomu Monolingual je freeware! Oba programy používám pod Leopardem a žádný problém. Oba programy fungují i s Mac OS 10.3

Monolingual: Jak na to?

Většina z Vás asi sáhne po free alternativě, proto napíši návod o tom. Mě osobně i Monolingual sedí víc. Spustíme Monolingual a uvidíme toto okno.

Je to jasné, vybereme jazyky, které chceme smazat a stiskneme „Remove“. Tak to funguje všude. Jen vysvětlím co znamenají záložky nahoře: Languages (jazyky), Input Menu (to jsou vstupní jazykové, sady symbolů – zde můžete smazat skoro vše) Architectures (to jsou právě zmiňované architektury, být vámi mazal bych jen PPC pokud máte intel)

Download: MonolingualXslimmer

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011