Užitečné Aplikace#9 – rodinka Coconut

Po delší pauze tu máme další díl našeho seriálu o užitečných aplikacích. Dnes se podíváme hned na tři freewarové aplikace, které by se Vám mohly určitě hodit. Pojďme se tedy podívat na první z nich.

coconutBattery

Toto je aplikace, jež zobrazuje stav vaší baterie, ale ne jen to. Ukáže Vám také maximum na jaké můžete nyní baterii nabít, jaké bylo její maximum, když opustila výrobní linku atd. Také pomocí této aplikace můžete získat informace o cyklech Vaší baterky, kolikrát jste ji plně nabili a vybili. Díky této aplikaci můžete prodloužit životnost Vaší baterie. Můžete si také archivovat veškeré informace o vaší baterii a sledovat jejich vývoj v čase.

coconutIdentityCard

Další z rodinky aplikací coconut je malinkatá aplikace coconutIdentityCard. Co dokáže? Pomocí této aplikace můžete zjistit kdy a kde byl Váš Mac či iPod vyroben. Stačí připojit iPod k počítači a mít během toho zapnutou tuto aplikaci a vše podstatné zjistíte. Navíc můžete do aplikace „naťukat“ seriové číslo jiného Maca nebo iPodu a zjistit tak kde a kdy byl vyroben. Tato aplikace obsahuje i databázi ukradených počítačů, což se může vždycky hodit.

  • Aplikace vyžaduje Mac OS 10.3.9 nebo vyšší
  • Download (66Kb)

coconutWiFi

Třetí a zároveň poslední aplikací je coconutWiFi. Jak již název napovídá, tuto aplikaci bude něco spojovat s Wifi. Tato aplikace poskytuje řadu informací o připojení k bezdrátové síti Wifi (Airport chcete-li). Poskytuje informace jako číslo kanálu na kterém síť běží, zda je síť zaheslovaná a mnoho dalších užitečných informací. Nejlépe je to vidět na obrázku.

  • Vyžaduje Mac OS 10.3.9 nebo vyšší
  • Download (624Kb)

Tak to je pro dnešek vše. Zítra bych Vám chtěl představit další zajímavou aplikaci či aplikace. Snad se to podaří. A také bych Vám chtěl poděkovat, návštěvnost těchto stránek se moc pěkně vyvíjí. :)

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011