Užitečné Aplikace#12 – Carbon Copy Cloner

Nějaký čas po tom, co Apple uvedl na trh operační systém Mac OS Leopard, vyšel i update tohoto programu. A z obyčejného klonovacího softwaru vznikl zálohovací software. V nové verzi je řada nových možností. Jednou z nich je přírůstkové zálohování. Mimo to umí samozřejmě klonovat disky, vytvářet jejich image atd. Už od svého vzniku byl Carbon Copy Cloner velice kvalitním softwarem.

Verze 3.1 vyžaduje Mac OS Tiger nebo Leopard, avšak na stránkách Bombish Software najdete verzi 2.3 pro Mac OS 10.2 a 10.3, ke stažení zde.

Jasně, Leopard má svůj vlastní zálohovací systém – Timemachine, ale CCC má řadu výhod (i nevýhod). Zálohy vytvořené touto aplikací jsou bootovatelné. Pokud si ji děláte na druhý disk a odejde Vám první, jen nabootujete z druhého. V případě TM musíte zálohu někam obnovit, a pokud nemáte disk, můžete to být problém. Navíc CCC poskytuje řadu dalších nastavení a možností, které „Stroj času“ nikdy mí nebude. TM je vyvíjen s důrazem na jednoduchost, pro většinu obyčejných uživatelů by byla další nastavení matoucí. Tato aplikace je tzv. donationware, aplikaci si můžete stáhnout, používat a pokud ji shledáte užitečnou máte možnost autorovi zaslat nějaký ten finanční obnos. Autorem aplikace je Mike Bombich,vystupující jako firma Bombich Software. Tato firma poskytuje vedle CCC další aplikace. Všechny je najdete na této stránce.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011