Užitečné Aplikace#10 – Extra balík

A je tu desátý díl našeho seriálu o užitečných aplikacích, a abychom to pěkně oslavili mám tu pro Vás dneska hned řadu aplikací, které se Vám opravdu mohou hodit.

DockArt

DockArt je malý free plugin pro iTunes, který přemění klasickou ikonu iTunes na obrázek alba, které právě hraje. Instalace je jednoduchá, jen nakopírujete stažený soubor do Library/iTunes/iTunes Plug-ins a restartujete iTunes. Samozřejmě funguje jak na PPC tak na Intelu.

  • Program vyžaduje Mac OS 10.2 nebo vyšší
  • iTunes 4.1 nebo vyšší
  • QuickTime 6.4 nebo vyšší
  • Download (42Kb)

Magic Number Machine

Pokud Vám nestačí klasická kalkulačka, jež je součástí OS X, zkuste tuhle. Jde o freeware kalkulačku s „vědeckými“ funkcemi. Umí toho opravdu hodně, nebudu vše vyjmenovávat, stačí se podívat na obrázek níže a vše Vám bude jasné.

TimeMachineEditor

Toto je freewarová aplikace, která umožňuje pohodlně nastavit interval zálohování „stroje času“. Můžete zálohovat jednou denně, jednou za týden nebo za měsíc, zkrátka a dobře, můžete si zálohovat kdy chcete, vše závisí na Vás. :)

smcFanControl

Tohle je opravdu parádní aplikace, navíc je freeware. Jen jedním kliknutím nastavíte nejnižší otáčky větráku vašeho INTEL Maca. To se opravdu hodí! Pokud Vás začíná pálit Váš Macbook Pro na kolenou, stačí zvýšit otáčky větráčků a nebezpečí je zažehnáno. Nemusíte se bát, že byste touto aplikací počítač uvařili, to nikoli. Touto aplikací nastavujete nejnižší otáčky, ne nejvyšší! Jediné co budete potřebovat je administrátorské heslo. Jak bylo řečeno, aplikace funguje jen s počítači s Intel procesorem (to je dnes již většina) Co tato aplikace umožňuje?

  • Nastavení minimálních otáček Vašeho počítače pouze jedním kliknutím
  • Ukazování teploty vašeho počítače v horní liště (MenuBar)
  • Monitorování teploty a rychlosti otáčení větráčků vašeho počítače
  • Nastavení odlišných rychlostí otáčení pro každý větráček zvlášť

Možná si pamatujete na problém hliníkových iMaců, který později Apple vyřešil updatem ovladačů (podtaktováním) grafických karet. Tyto počítače zamrzaly. V práci jsem to z části vyřešil právě touto aplikací. Nastavil jsem vyšší otáčky větráčku u grafické karty. Ne vždy to pomohlo, ale problémy to značně eliminovalo.

aLunch

I poslední aplikace je freeware. :) Je to aplikace sloužící k zapínaní dalších aplikací (Launcher)

Tak a jsme na konci, pro tento článek je to již vše, nyní si jdu lehnout a shlédnout pár dalších dílu seriálu How I met your mother :) Trápí mne totiž bolesti krku. Pokud máte nějaké připomínky k článku tak se nestyďte a pište do komentářů.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011