Užitečné aplikace a hry pro iPhone #2 – HabitCheck aneb mějte své zvyky pod kontrolou!

Pokud jste se někdy zkoušeli věnovat nějaké činnosti, na které Vám opravdu hodně záleželo, na denní bázi, určitě jste se už setkali s problémem – jak zaznamenávat, které dny jsem se dané činnosti věnoval (např. běhání, psaní článků, …) a kdy jsem prachsprostě vynechal? Samozřejmě aby to bylo přehledné, vždy po ruce a jednoduché na používání.

HabitCheck právě tento problém řeší. Už z názvu (Habit – návyk, zvyk; Check – kontrolovat, zkontrolovat) vyplývá, že se jedná o aplikaci, která Vám usnadní kontrolu Vašich zvyků a návyků. V tomto článku se podíváme, co všechno aplikace zvládne a jestli je to pro Vás dobrá volba.

Jak to vypadá?

Na obrázku níže vidíte úvodní obrazovku této aplikace s mými vlastními zvyky. Nachází se zde jen pár tlačítek:

 • Edit  – můžete měnit text otázek, nebo je mazat.
 • Ikona + – můžete přidávat nové otázky, zvyky, návyky.
 • Text otázky nebo otazník – zadáte, jestli jste se zvyku věnovali, nebo ne.
 • Ikona šipky – dostanete se na další stránku s grafy.

Grafy

Tato aplikace umožňuje také tvorbu grafů, jak se můžete z obrázků přesvědčit. Podle toho, jestli jste zadali +1 nebo -1 pak graf v daný den stoupá nebo klesá. Můžete tak jednoduše vidět, kdy jste byli spolehliví a kdy jste se naopak flákali.

Statistiky

Kromě grafů si můžete zobrazit i statistiky, kde se dozvíte hned několik věcí:

 • Nejdelší sérii po sobě jdoucích úspěšných dní
 • Nejdelší sérii po sobě jdoucích dní, kdy jste vynechali
 • Procentní skóre vyjadřující poměr úspěšných a neúspěšných dnů

Jak můžu zaznamenat svůj postup?

Vcelku jednoduše – na úvodní obrazovce poklepete (kliknete? stisknete?) na text zvyku, ke kterému chcete zadat svůj postup. Poté vyberete, jestli jste se zvyku věnovali (+1), nebo nevěnovali (-1). To je celé.

Skutečně mi tato aplikace pomůže?

Pokud se budete trochu snažit, pak ano. Je totiž velmi jednoduchá na používání a vzhledem k tomu, že se u ikonky aplikace zobrazuje také červený štítek s počtem zvyků, které ještě nejsou splněné, tak byste na ni ani neměli zapomínat.

Stačí si tedy nadefinovat věci, kterým byste se rádi denně věnovali a pak jen zaškrtávat. Ale poctivě! A s tím Vám tato aplikace pomůže také – pokud už jednou zadáte +1 nebo -1, ten den už svou volbu nemůžete změnit. Je to taková zpětná kontrola proti vašemu „zlému já“, které by třeba chtělo podvádět.

Můžete si dokonce zvolit, kdy má „nový den“, tedy od kdy můžete znovu zaznamenávat svůj postup, začínat. Na výběr jsou čtyři možnosti – půlnoc, 3:00, 6:00 a 9:00 ráno. Já osobně jsem si vybral půlnoc, ale Vám bude vyhovovat třeba nějaký jiný čas.

Aplikaci HabitCheck si můžete koupit v AppStore za 3,99€

Klady

 • Jednoduchost a přehlednost aplikace
 • Tvorba statistik a grafů
 • Zpětná kontrola proti podvádění

Zápory

 • Vyšší cena

Autorem tohoto článku je Pavel Králíček, kterí si píše vlastní blog Životaměnič o osobním rozvoji a produktivitě.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář