Užitečné Aplikace #28 Max 0.8.

Konvertujme hudbu na Max!

Obdržali sme od známeho čerstvo vydaný album obľúbenej hudobnej skupiny, v mojom prípade Angels & Airwaves.  Ako už vo väčšine prípadov býva, známy je užívateľ majoritného operačného systému. S veľkou pravdepodobnosťou v kombinácii obstarožných aplikácií Winamp & Total commander.

S minimálnymi návykmi využívať potenciál, ktorý nám ponúka databázové zatriedenie hudby pomocou ID 3 tagov. Nepríjemná situácia nastáva ak sú hudobné súbory v štandardne iTunes nepodorovaných formátoch .flac, .ogg a .wma. Žiaľ v tomto prípade  si gitarové sólo singlu The Adventure vychutnáme až na počkanie.

Music Audio for OS X

Max je voľne stiahnuteľný konverter hudobných formátov. Obsahuje rozsiahlu podporu formátov, čo Max posúva výrazne pred konkurenciu. Obdobná aplikácia Switch Sound od NCH Software v bezplatnej verzii obsahuje len päť formátov.


Funkčnost nad GUI

Aplikácia Max nevyniká čarokrásnym uživateľským rozhraním, sústreďuje sa však na možnosti práce s hudobným obsahom. Okrem konvertovania formátov môžme s aplikáciou Max taktiež grabovať hudobné CD. Spomenuté ID3 tagy docielime registráciou na webovej lokalite www.musicbrainz.org. Server MusicBrainz.org je hudobná databáza obsahujúca informácie o hudobných interpretoch. Dôležité a podstatné pre nás sú informácie – ID 3 tagy. Vyplnením prihlasovacích údajov v záložke “MusicBrainz” dosiahneme ich automatické načítavanie k nášmu hudobnému obsahu. Ak si predvolíme východzí  primárny formát, naša práca sa v budúcnosti bude končiť pri pretiahnutí hudobných súborov na ikonu Max-u v docku. Skonvertované a otagované hudobné súbory nám Max automaticky vloží do databázy iTunes a zatriedi do playlistov.

Čo ma však sklamalo je absencia akejkoľvek možnosti práce s propietarným hudobným formátom .wma od spoločnosti Microsoft. Táto skutočnosť je však podmienená nevhodnou cenovou politikou licencovania formátu na platfome Mac a iných zariadeniach ako multimediálne prehrávače a mobilné zariadenia.

Zhrnutie možností:

Rozsiahla podpora hudobných formátov
Ripovanie CD
Tagy – možnosti globálneho nastavenia
Sťahovanie Album Art & ID3tagy – MusicBrainz.org
Podpora Growl notifikácie

Download:

Program je zcela zdarma a ke stažení je zde.

Martin Fraňo

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář