Twitter #1 – Co to vlastně je?

Tohle je první díl seriálu o Twittru. V prvním díle se jen seznámíme s tím, co to vlastně twitter je a jak funguje.

Twitter se dá označit jako mikroblogovací systém. Měl by sloužit k informovaní okolí o tom co děláte, časem se stal ale i něčím jiným. Dnes je to další informační kanál. Můžete přes něj sledovat novinky ve světe, slevy ve vašich oblíbených obchodech atd. My se ale nyní podíváme na jeho původní úlohu.

Twitter je založen na jednoduchém nápadu. Ve 140 znacích sdělte ostatním co děláte, napíšete svůj názor nebo třeba pošlete odkaz. Ostatní můžou na vaše příspěvky reagovat, a tak se z toho může rychle stát diskuse. Každý uživatel twittru má svou skupinu lidí, kterou sleduje a skupinu, která sleduje jeho. Kdokoliv s účtem na twitter.com se může přihlásit k odběru vašich příspěvků, a je pak jen na Vás jestli budete sledovat i vy jeho nebo ne. Krásné na twittru je, že není vázaný na program nebo platformu. Vždy můžete sledovat ostatní přes webové rozhraní, aplikaci na počítači, či mobilním telefonu nebo pomocí SMS! Důležité je říci, že twitter neobsahuje žádné reklamy.

Twitter zabíjí blogery
Mnoha blogerům odpadla povinnost psát na blog, zajímavou informaci shrnou do pár vět a hodí na twitter. Proto si rozmyslete, než si twitter založíte :) Já sám jsem si toho vědom, ale už jsem se nějak naučil twitter a webovky od sebe oddělit. Na druhou stranu najdete na internetu moře lidí, kteří si twitter zrušili právě z tohoto důvodu.

Twitter je oblíbený hlavně díky své jednoduchosti a velkému počtu uživatelů. Mě osobně se také libí jednoduchá grafika, která celou službu provází. Díky těmto věcem se stal twitter fenoménem, a vy se můžete v dalších článcích tohoto seriálu těšit na různé tipy, recenze a návody jak pracovat s Twittrem na Macu, iPhonu a dalších zařízeních.

Jablicka.com:

  • Twitter (Nové články na webu a info o webu)
  • Twitter (Bleskovky a novinky ze světa Apple a techniky)

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011