Things

Things je aplikace pro Mac a iPhone, která Vám pomůže být více produktivní a u toho se cítit dobře. Jde ruku v ruce s GTD. Pro ty, kteří ji ještě neznají, si ji pojďme představit.

Nejprve bude nejlepší si celou „techniku“ GTD vysvětlit. Pokud tedy nevíte, co GTD je, doporučuji přednášku Petra Máry z Barcampu.Grafika a jednoduchost

Obě verze Things (Mac a iPhone) jsou po grafické stránce velmi povedenou aplikací a je příjemné s nimi pracovat. Právě z důvodu příjemného rozhraní jsem dal Things přednost před aplikací OmniFocus. Nedokáži pracovat v aplikaci, která má na pohled nepříjemné GUI. Pokud jste na tom podobně jako já, tak rozhodně Things vyzkoušejte. Budou se Vám líbit.

Další věcí ve které Things vynikají, je jednoduchost. Pracovat s nimi umíte ihned. Nemusíte jim na začátku věnovat skoro žádný čas. Není potřeba něco zdlouhavě nastavovat a učit se s programem pracovat. Přesouvání úkolů mezi projekty a seznamy je velice snadné. Aplikace je opravdu intuitivní. Hodně uživatelů ocení možnost ovládání přes klávesové zkratky.

Synchronizace s iPhonem

iPhone verze a Mac verze se musí samozřejmě nějak synchronizovat. Synchronizace probíhá přes Wifi. Je tedy zapotřebí mít obě zařízení na stejné síti. Pak stačí mít puštěné Things na Macu a zapnout je i na iPhone. Synchronizace je velice rychlá, proběhne během pár málo sekund.

Hodně lidí nadává na fakt, že se dají Things synchronizovat právě jen přes Wifi, nicméně je to pouze o zvyku. Things na Macu mám stále zapnuté a tak, když odcházím někam pryč, jen zapnu na pár sekund iPhone verzi a je sesynchronizováno. První věc, kterou dělám když usedám k počítači, je právě synchronizace. Jde jen o další návyk.

Na Macu se dá samozřejmě Wifi vytvořit, takže se nemusíte bát, že byste si nemohli zařízení sesynchronizovat kvůli absenci bezdrátové sítě.

Synchronizace s iCalem

Další možností je synchronizovat Things s kalendářem iCal. Díky tomu můžete mít úkoly na daný den i v kalendáři, a tím částečně nahradit mobilní verzi Things.

Chyby

Nic není ideální, i Things mají své chybky. Například na iPhonu nejde vytvořit area of responsibility. Nebo nelze nastavit opakovaní u úkolu, který je součástí nějakého projektu. Ale s tím vším se dá žít a vývojáři pracují na opravách a doladění.

Cena

  • klasická licence – 1235 Kč ($49.95)
  • rodinná licence – 1853 Kč ($74.95)
  • Things pro iPhone – 7,99 €

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011