Things pro iPad

Aplikaci Things není potřeba příliš představovat. Jedná se o jednu z nejznámějších GTD aplikací. Již jsme psali o iPhone i Mac verzi této aplikace a dnes to doplníme iPad verzí.

Zjednodušeně můžeme říci, že Things pro iPad jsou takovým hybridem mezi iPhone a Mac verzí. Rozhraní je rozděleno na dvě části. Levá strana obsahuje sloupec se známými položkami a vpravo je obsah zvoleného listu. Rozhraní je povedené a příjemně se s ním pracuje.

Pro přidání úkolu stačí stisknout plus v pravém horním rohu. Vyskočí známá tabulka z iPhone, kde můžete navolit vše potřebné – název, tagy, poznámky, datum a do jakého seznamu se má položka zařadit. Trochu zamrzí, že nelze položky přetahovat ze seznamu do seznamu přes drag and drop. Přitom Things tuto možnost podporují při práci s projekty (viz video).Vyhledávání je umístěno v levém horním rohu a funguje perfektně. Osobně mi toto umístění vyhovuje více než je tomu u Mac verze. V iPad verzi (stejně jako u iPhone verze) chybí možnost navolit si své spolupracovníky, to se ale dá vyřešit kontextem.

Synchronizace, známý problém Things

Dalším problémem je synchronizace. Things stále podporují jen synchronizaci přes lokální Wifi. Jakmile ale máte tři zařízení, stává se synchronizace opravdu pomalou a otravnou záležitostí. Pokud například uděláte změny v iPadu i iPhonu, musíte sesynchronizovat iPhone – Mac, iPad – Mac, iPhone – Mac abyste měli na všech zařízeních aktuální data. A pokud u sebe nemáte Mac (například na dovolené), tak iPhone s iPadem prostě nesesynchronizujete.

Jedním řešením by byla synchronizace přes Bluetooth mezi iPhonem a iPadem, jenže tímto by vývojáři přišli o 40 dolarů, které vydělají na jedné licenci Mac verze. Na druhou stranu by mohli uživatelé Windows v klidu používat Things na iPadu i iPhonu bez Macu. I já osobně bych Mac verzi Things oželel, protože ta iPadovská mi stačí.

Další možností je synchronizace přes web. No doufám, že se aspoň jedné možnosti brzy dočkáme, protože Things jsou skvělou aplikaci, která je opravdu povedená a příjemně se s ní pracuje.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011