Terminal #2 Nalezení používaných souborů při odpojování disků

Jedním z nepříjemných problemů při používání externích disků či obrazů disků na Macu je právě problém s jejich odpojováním. Je totiž mnohdy nebezpečné disk odpojit bez ukončení práce s jeho soubory.

Nastávají bohužel případy, kdy disk nelze za žádnou cenu odpojit a vypisuje při pokusu o odpojení, že je používán, ikdyž si je uživatel jistý, že práci s ním již dokončil. Ano, víme ale, že Mac OS X používá několik souborů na pozadí a já vám ukážu jak jednoduše zjistit jaké soubory jsou právě používány na daném disku přes jednoduchy Terminálový příkaz.

Nejprve musíme nalézt v Terminálu o jaký disk se jedná. Napište tedy tento příkaz:

*Volume_Name je samozřejmě název daného disku

Po zadání vyčkejte pár sekund, než se vám zobrazí podobné okno:

Zde vidíte, že disk stále používá dané soubory v iTunes. Stačí pro to jednoduše vypnout iTunes a disk potom můžete jednoduše odpojit. Samozřejmě mohou být používány i soubory jiné. V takovém případě stačí přerušit jejich činnost v daných programech.

Pokud patříte k začátečníkům nebo neradi používáte Terminál, tak v tom případě pro vás může být příjemnější tato(WhyNotUnmount) aplikace, pomocí které zjistíte jaké soubory jsou právě používány. Ovšem, nač si plnit disk, když to umí systém.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář