Speed Download – Stahujte pohodlně!

Každý den se jako běžný uživatel internetu setkáváte se stažitelným materiálem. Jedná se buď o materiály pracovní, softwarové nebo o různé multimediální soubory. Nějakou dobu jsem si stejně jako spousta dalších uživatelů vystačil se stahováním přes Safari.

Bohužel mi po nějaké době přestalo stačit, a proto jsem se rozhodl hledat alternativu, kterých na Mac OS X moc není. Narazil jsem pouze na dva kvalitní programy, co se týče funkčnosti vychytávek. V prvním případě se jednalo o JDownloader, který mě zklamal po stránce vzhledové, tak i jeho stabilitou. Není se čemu divit, jelikož se jedná o Java aplikaci, která má pro všechny platformy skoro stejný kód. Vítězem se stal Speed Download. Po používání jeho trial verze jsem se ihned rozhodl zakoupit plnou verzi programu.

Speed Download se prodává ve dvou verzích:

Lite verze:

Postačí každému běžnému uživateli, který hledá a potřebuje pouze manažera na stahování. Já používám verzi Lite a jsem s ní spokojený.

Full verze:

Ve full verzi budete obohaceni o mnoho dalších funkcí, které jsou spjaty s uploadem souborů. Ve full verzi je přímo integrovaný Rapidshare Uploader a možnost připojení k FTP serverům.

Proč Speed Download?

Speed Download doporučuji hlavně těm, kteří stahují velké množství linků, jelikož si vše příjemně nachroustá a ke všemu vám postačí pouze cmd + c a cmd + v. Další nespornou výhodou je rychlost jakou SpeedDownload při stahování dosáhne. Mnohdy je rozdíl rychlostí při stahování přes Safari a SpeedDownload v několika desítkách Kilobytů. Společnost Yazsoft vyvíjí aplikaci pouze pro platformu Mac, její kvalita je tedy velice obstojná. Vzhled má aplikace působivý a naučí se s ní každý, jelikož ovládání je celkem primitivní i pro začínajícího Macaře.

Hlavní přednosti:

Se SpeedDownload se nemusíte bát výpadku internetu, kdy musíte celý soubor začít stahovat od začátku. Stahování souboru se zastaví a jakmile internet opět naskočí, tak stahování začne od místa, kde skončilo. Tuto funkci oceníte zejména při stahování větších souborů. Pokud máte zakoupený účet na Rapidshare, tak je možné si nastavit množství souborů, které chcete paralelně stahovat. Speed Download si také jednoduše zapamatuje přihlašovací údaje. Možné je také nastavení času, kdy se dané soubory mají začít stahovat a kdy má aplikace stahování ukončit. Hodí se to zejména tam, kde je horší agregace a vy můžete stahovat pouze v noci. Je možné si s nastavením krásně vyhrát.

Já sám si už práci na internetu bez SpeedDownloadu nedokážu ani představit, jelikož přes něho momentálně stahuji veškerý internetový materiál. A proto neváhejte, pokud v soutěži licenci nevyhrajete, tak si rozhodně SpeedDownload zakupte. :)

  • Cena:  Lite – 20$, Full – 25$
  • Homepage

Jan Toms komentuje… „Speed Download je bezesporu kvalitním download managerem. Já osobně používám však i klasické stahování v Safari. Přes Speed Download stahuji velké soubory a z rapidsharu. Perfektní je, že můžete vždy stahování pozastavit a pak zase navázat tam, kde jste skončili. Také se mi líbí ovladatelnost, linky můžete do Speed Downloadu dávat přes pravé tlačítko, a také přes systémové Services. Pohodlné a funkční. Další vychytávkou je možnost nastavit složky do kterých se třídí stažené soubory. Například navolíte, že soubory s koncovkou .avi se budou ukládat do složky video, mp3 do složky muzika atd. Pokud již máte FTP klienta, stačí koupit lite verzi.“

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář