SoundHound – zjistěte název právě hrané písničky a soutěžte s námi o jednu licenci zdarma

Soutěž je již ukončena, výhercem licence pro aplikaci SoundHound je uživatel @badrabbit, kterému tímto gratulujeme. Všem ostatním děkujeme za účast a těšíme se na shledání u některé z dalších soutěží.

Určitě znáte situaci, kdy sledujete na YouTube pěkné video s podkladovou hudbou, kterou byste chtěli mít v iTunes knihovně. Jak geniální by bylo vzít malou krabičku, nechat snímat hudbu vycházející z reproduktorů a dostat název písničky a interpreta. A přesně to je SoundHound, aplikace pro iPhone a iPad.

V základu má aplikace jediný účel – sejmout hudbu za pomocí mikrofonu a ukázat název skladby. Za dobu existence aplikace se však řada věcí změnila a zlepšila, takže SoundHound není jen snímačem hudby, ale mnohem funkčnějším a chytřejším programem.

Co se samotného snímání týče, aplikace disponuje možností offline režimu, takže si na své přijdete i v zahraničí, kde máte vypnuté datové služby, anebo tam, kde není dosah signálu. Příjemné je také rychlé vyhodnocení, takže není nutné čekat celou délku možného snímání – pokud aplikace po pár vteřinách zvukovou stopu rozpozná, ukončí se proces snímání dříve. Zpravidla tak stačí deseti vteřinová nahrávka.

Jakmile se proces dokončí, máte možnost (u některých skladeb) spustit zvukovou ukázku, objeví se interpret, písnička a album, mimochodem včetně roku vydání. Zároveň jsou v případě dostupnosti zobrazeny texty písní, ale také odkazy na YouTube videoklipy a interprety s podobným žánrem. Nechybí samozřejmě ani uložení do oblíbených v rámci aplikace či sdílení na email, Facebook či Twittter.

Screenshot aplikace

Na hlavní stránce pak naleznete tlačítko vedoucí do historie (včetně třídění podle oblíbených) a možnost zobrazovat texty právě přehrávané hudby v aplikaci iPod.

Mnohé také potěší vyhledávání pomocí ručně zadaného názvu anebo mluveného slova. Ono hledání podle hlasu je vhodné v okamžiku, kdy slyšíte v televizi název písničky a nejste si jisti jeho psanou formou – výsledků pak aplikace zobrazuje více a řadí je podle shody, abyste měli širší výběr.

Aplikace je připravena pro rozlišení iPhone 4, podporuje multitasking a v placené verzi stojí pět dolarů, a to jak ve verzi pro iPhone, tak pro iPad.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář