SketchNotes, poznámky na iPadu snadno a rychle

SketchNotes je první aplikace pro iPad, kterou bychom chtěli zmínit. Pojďme se podívat, co umí a jak se používá..

Rozvržení aplikace je jednoduché. V režimu na šířku máte obrazovku rozdělenou na dvě části. V levé části jsou vaše jednotlivé poznámky seřazené podle data vytvoření a v pravé části je obsah zvolené poznámky.  V režimu na výšku vidíte pouze obsah a přepínání mezi poznámkami provádíte přes tlačítko v levém horním rohu.

Aplikace kromě obyčejného psaní umožňuje i kreslení, což se hodí k malým náčrtkům a zvýrazňování v textu. Můžete si zvolit barvu, šířku „štětce“ i průhlednost (intenzitu). Kromě toho si také můžete nadefinovat pozadí – jaký papír chcete. Mě osobně vyhovuje výchozí nastavení.

Aplikace umožňuje i základní sdílení vašich poznámek. Můžete je odeslat emailem (jako pdf nebo text) nebo vyexportovat do pdf. Po exportu stačí iPad připojit k počítači a přes iTunes si pdf vytáhnout z iPadu.

SketchNotes již nějakou dobu používám a jsem s touto aplikací spokojený. Aplikace mi poskytuje vše, co potřebuji a její ovládání je jednoduché a rychlé. Navíc na ní její autorka stále pracuje, čehož si opravdu cením.

Používání iPadu ve škole

Řada z Vás se ptala, jak se dá iPad používat ve škole – právě na psaní poznámek. Ve zkratce můžu říct, že dobře. Momentálně je vše samozřejmě komplikované absencí češtiny v iPadu, ale co se týče psaní – jsem příjemně překvapen. Myslel jsem si, že si ve škole nechám ve skříňce BT klávesnici a vždy si ji budu pro psaní poznámek připojovat, ale není to potřeba. Na iPadu se mi píše dostatečně pohodlně a rychle, pokud tedy nebude psaní háčků a čárek, tak složité jako je tomu na iPhonu, bude to naprosto v pohodě. Uvidíme s příchodem aktualizace pro iPad – iPhone OS 4.0 (očekávaný příchod – podzim 2010).

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011