ShoveBox pro Mac

Jak to již bývá, po představení nového OS 3.0 pro iPhone jsem musel mít ve svém přístroji okamžitě jeho beta verzi (jen podotýkám, že legální cestou) a dnes můžu říct, že toho nelituju a starý firmware již zpět nechci. Po upgradu mě ale potkalo i několik problémů, ačkoliv nutno říci, že některé hodnotím veskrze pozitivně.

Nebudu je tu dnes všechny rozebírat, podíváme se jen na jeden, a to Evernote, respektive ShoveBox. Na iPhone jsem do upgradu na OS 3.0 ke své spokojenosti používal Evernote, s desktopovým klientem to byl mocný nástroj. Jenže většina aplikací ještě není pro OS 3.0 přizpůsobena, a ačkoliv jich pod ním i hodně rozjedete, Evernote to není. Problém byl jednoduchý, aplikace se mi sice spustila, ale následně již nechtěla načíst uložené poznámky. Tím pádem byl Evernote nepoužitelný a jelikož jsem ho často využíval na poznámky do školy, hledal jsem náhradu.

A pomohl letošní Macheist. Kromě velkého balíčku aplikací se totiž v nabídce objevila i aplikace ShoveBox, která uměla přesně to, co jsem potřeboval. Neoplývala sice veškerými funkcemi jako Evernote, ale například hlasové poznámky prakticky nevyužívám. A pokud budu potřebovat, v OS 3.0 je již tato aplikace “vestavěna”.

Dobré je ještě podotknout, že i ShoveBox má dvě verze, pro Mac i pro iPhone.

ShoveBox pro Mac

Desktopový klient ShoveBox oplývá jednoduchým, ale přitom účinným rozhraním. Výhodou oproti Evernote je ikona, která je umístěna v Menubaru, a proto neotravuje v docku, kde je zbytečná.

Právě ikonka v horní liště je hlavním “ústředím” celé aplikace. Pokud totiž chcete něco zaznamenat nebo uložit (URL, text, obrázek), stačí pouze daný objekt vzít a pomocí drag&drop přetáhnout na ikonku. Objekt se vám uloží do složky Inbox, kde s ním můžete nadále pracovat. Tento způsob se hodí, když potřebujete něco rychle uložit, ale nemáte příliš času. Později si můžete uložené obrázky nebo třeba celé webové stránky v klidu prohlédnout.    Další možnost, jak si rychle něco poznamenat, se nazývá QuickJot. V češtině tedy něco jako “rychlá poznámka”. V nastavení si jednoduše zvolíte zkratku, kterou QuickJot vyvoláte. Pak jen zmáčknete ony klávesy a vyskočí vám okno, do nějž můžete rovnou psát. Po dokončení jen zmáčknete Enter a poznámka se uloží. Jak jednoduché a účinné!

Uložené texty je možné později upravovat. Jednotlivé poznámky máte také možnost doplnit o vlastní komentář. Pokud si uložíte některou webovou stránku, zobrazí se vám její plnohodnotný náhled, s veškerým textem a obrázky. Uložené webové stránky se hodí například pro synchronizaci s iPhone, na němž si můžete přečíst oblíbené články bez nutnosti připojení k internetu.

Všechny poznámky si můžete třídit do jednotlivých složek, barevně rozlišovat, označit vlaječkou, anebo třeba určit klávesovou zkratku, kterou danou poznámku automaticky otevřete.

Vedle všech již zmiňovaných způsobů záznamu tu máme ještě jednu možnost, a to použití iSight.

Dnes jsme si představili aplikaci ShoveBox ve verzi pro Mac, další část článku přinese pohled na verzi uzpůsobenou pro iPhone.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011