Renamer – Přejmenujte hromadu souborů během vteřiny

Renamer je program určený k snadnému přejmenování jakýkoliv souborů a jejich přípon. Ať už máte velkou sbírku fotek, seriálů, textových dokumentů, které chcete mít přehledně pojmenované nebo připravit přehledně soubory pro web, díky Renameru tím neztratíte moc času.

Program má jednoduché uživatelské rozhraní, které sice není nijak graficky hezké, ale vše je přehledně rozděleno a to je při práci s takovýmto programem nejdůležitější. Renamer umožňuje přejmenování libovolného množství souborů během několika vteřin. Například při mém testu se 2000 fotografií přejmenovalo na navolený název během 8 vteřin. Renamer využijete zejména při větším množství souborů, kde opravdu ušetří spoustu času.

Do levého okna přetáhnete soubory, které chcete přejmenovat. V pravém okně si pak nahoře zvolíte co chcete přejmenovat. U souborů lze přejmenovat jejich název, příponu nebo název i příponu dohromady.

Pod pravým oknem pomocí tlačítka “+” přidáváte (a pomocí “-” odebíráte) nastavení pro přejmenování souborů. Znaky, kde můžete přidat, přepsat nebo smazat některé znaky. Čísla, kde nastavíte přidávání číselných dodatků k popiskům s různým krokováním a číselným upravením. Dále pak funkci “Najdi a nahraď” a nakonec zvolení malého či velkého písma. Po přidání těchto funkcí už pak jen upravíte v menu jak soubory přejmenovat. Pohrajete si s nastavením, aby Vám vše vyhovovalo a kliknete na tlačítko Apply.

Dalšími funkcemi v programu jsou například odstranění mezery v názvech souborů, nebo náhodné přejmenování, pokud by to někdo potřeboval. V menu programu je i možnost vložit do názvů speciální znaky jako šipky a jiné symboly. Pokud vytvoříte nějakou delší předvolbu pro přejmenování souborů, kterou byste neradi dělali znovu, program Vám umožní si předvolbu uložit pro pozdější použití. Když si po přejmenování rozmyslíte, že chcete vše zpět, jednoduše použijete Undo (Zpět) jako v jiných aplikacích.

Renamer od Creative je pěkný program s jednoduchým rozhraním, který Vám při větším počtu souborů udělá práci, s kterou byste se trápili dlouhou chvíli. Jednoduchý pomocník stojí 25$ a můžete si ho stáhnout na stránkách Creative.

Hynek Hampl

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář