Recenze sluchátek BOSE On-Ear

Dnes bych Vám chtěl představit a trochu zrecenzovat sluchátka od firmy BOSE. Firma BOSE patří k nejlepším firmám, jež se zabývají výrobou reproduktorů a sluchátek, na druhé straně se jejich výrobky vyznačují vyšší pořizovací cenou. Vyplatí se to? Tak na tuto a další otázky se Vám pokusím odpovědět v tomto článku. Dopředu Vás varuji, nečekejte ode mne nějaká čísla a parametry, to já na sluchátkách neřeším. Já jen koukám (poslouchám) jak hrají. :)
Sluchátka budu trochu porovnávat s Koss Porta ProSennheisery PX10. Jasně, každá sluchátka jsou trochu jiný typ, dělaný pro jiný účel, ale přesto si myslím, že s Porty se to dá porovnat celkem dobře, a navíc Koss Porta Pro zná snad každý. Ještě bych chtěl poděkovat prodejně iStyle na Andělu za zapůjčení sluchátek k testování. Tak to je pro začátek všechno. Pojďme se posunout dál. Pokud by někomu nevyhovoval tento typ sluchátek, existují i klasická In-Ear sluchátka. Momentálně nabízí BOSE tři typy sluchátek, všechny má iStyle skladem.

Zpracování, manipulace

Sluchátka vypadají velice dobře. Je vidět že se na nich nešetřilo. Vše vypadá pevně a bytelně, prostě jak bývá u BOSE zvykem. Sluchátka mají velice povedené polstrování na uši, kablík od sluchátek je tenoučký, ale přesto se tváří pevně. Ke sluchátkům dostanete tvrdé pouzdro do kterého je můžete prakticky složit, i most spojující sluchátka je pečlivě polstrovaný a jeho nastavování funguje přesně jak by mělo, pevně drží v poloze jakou si zvolíte. Povrchová úprava se tváří jako kůže či koženka, nemohu to identifikovat – každopádně povrch sluchátek není nijak nepříjemný, ba naopak. Skvěle padnou a i při dlouhém poslouchání netlačí. Zhodnocení vzhledu nechám na Vás, nicméně myslím si, že proti Porta Pro krásné.

Nasazování není vůbec složité, jen první dvě minuty jsem si šteloval nastavení přesně pro sebe, aby seděla pevně a ani trochu nepadala. Sluchátka lehce tlumí zvuk z okolí, ne úplně. Jestli je to výhodou nebo ne, nechám na Vás. Mne osobně to vyhovuje, muziku slyším dobře a nemusím se bát, že mne přejede auto. :) Sluchátka drží na uších opravdu dobře, ale určitě je nedoporučuji na běhání (k tomu mám PX10). Jinak jsou Bose i dobře polohovatelná, můžete si zvolit úhel jaký chcete, to bych viděl jako další výhodu oproti Portám. Nikdy se mi s nimi nestalo, že bych si vytrhl nějaké vlasy při měnění velikosti spojovacího mostu ( u Port je to na denním pořádku). Subjektivně se mi zdají však Bose trochu těší, bude to způsobeno zpracováním, ovšem při nošení to vůbec nevadí ani neruší. Kabely na připojení k iPodu či jinému zařízení máte v balení tři, můžete je kombinovat, abyste tak získali délku, jež budete potřebovat. Sluchátka jsou o proti Portům trochu více vyklenutá, více mi spojovací most odstává od hlavy, myslím si že to není na škodu. Jen když si je člověk nasadí na kšiltovku tak vypadá trochu jako Ufon.

Zvuk

Ale u výběru sluchátek je tím nejdůležitějším aspektem zvuk. Při prvním poslechu mě BOSE neoslovili, když jsem si je nasadil podruhé a zaposlouchal se, byl jsem ohromen. Najednou jsem slyšel v písničkách, to co nikdy před tím. Obrovské množství detailů mi dříve unikalo. Zvuk je naprosto čistý, slyšíte všechny nástroje, podání basů je výborné a celkově mne BOSE příjemně potěšili. Po deseti minutách poslouchání jsem si řekl, našel jsem ideálního nástupce Koss Porta Pro! Koss Porta Pro se těmto sluchátkům nemohou po zvukové stránce rovnat. Porta Pro jsou moc dobrá sluchátka, byl jsem s nimi velice spokojený a byl bych i dál, kdybych neuslyšel zvuk BOSE. Proto Vás všechny varuji, promyslete si to než je zkusíte. Pokud jste již nyní rozhodnutí, že je chcete slyšet, není nic jednoduššího než zajít do iStylu a tam Vám je rádi půjčí. Řekl bych, že ta cena za ten zvuk určitě stojí. Navíc doživotní záruka u BOSE je něco jiného než u Koss, tady už neplatíte žádný poplatek za opravu.

Celkové zhodnocení

Ano, přiznám se. Podlehl jsem. Dostali mě. Cena je sice vyšší, ale to je panečku zvuk! A to pohodlí je k nezaplacení. Jen připomenu, nezapomeňte vypnout equalizér, jinak byste kvalitu zvuku akorát degradovali. Já osobně bych Vám nejvíce doporučoval jít a Bose si odzkoušet, ať nekupujete zajíce v pytli. (a taky abyste mi uvěřili :)

Zápory

  • I po složení mají sluchátka větší rozměry (porovnáváme-li je s Porty)
  • Nastavení hlasitosti můžete provést jen na přehrávači
  • Vyšší pořizovací cena (4 990 Kč s DPH)

Výhody

  • Perfektní čistý a detailní zvuk! Obrovské množství detailů.
  • Kvalitní provedení, praktický kufřík
  • Možnost získání doživotní záruky (na rozdíl od firmy Koss při opravě nic neplatíte)

Jen upozorním, jde čistě o můj subjektivní názor!


Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011