Recenze: Postman

Jste na dovolené, chcete poslat pohled svým známým, ale pohledy co zde stánkaři prodávají vám přijdou nudné a nebo jen chcete být na pohledu vyfoceni u nějaké památky či zajímavé události? Není nic lepšího než si koupit iPhone/iPod aplikaci Postman, připojit se na internet třeba přes wi-fi v kavárně a odeslat Váš pohled. Podíváme se tedy, co Postman umí.

Aplikace zabírá ve vašem zařízení necelých 13MB. Po uvítací obrazovce vám naskočí samotná aplikace s nějakým předpřipraveným pohledem. Jako první si vyberete obrázek, který bude jako přední strana klasického pohledu. Máte na výběr tři možnosti:

1) Vyberete si vyfocený obrázek ze svojí knihovny

2) Pomocí internetu se připojíte na Google maps a určitě svojí polohu na mapě (iPhone 3G/3GS využijí GPS) a výřez mapy se uloží jako obrázek do pohledu.

3) Poslední možností je vybrání nějakého připraveného obrázku od tvůrců aplikace (např. Colosseum, Eiffelovka, Grand Canyon, Stonehenge apod.)

Jako další můžete do přední části pohledu vložit třeba název místa kde se nacházíte, nebo jen prostý pozdrav a témata k obrázku, což není nic jiného než prosté rámečky k obrázku jako listí na krajích, bílý rámeček nebo oříznutí obrázku do billboardu a další.

U textu máte na výběr z několika základních fontů a barev, nastavíte si vlastní velikost a text pak jednoduše přesunete na vámi požadované místo.

Dalším krokem je tvorba zadní části pohledu. Sem můžete napsat pár řádků svým známým a font, barvu a velikost textu si opět můžete vybrat podle sebe. Dále je tu volba Weather (počasí), která přidá do horní části počasí vámi zvolené (Žádné,Deštivo,Slunečno atd.). Je zde i možnost zadní část vynechat úplně.

Posledním krokem je kliknutí na Share (Sdílet) a zde si jen ze seznamu vyberete jak chcete váš pohled sdílet. Vpravo vidíte zmenšený pohled jak bude vše vypadat.

Zde mě překvapilo mnoho možností sdílení. Můžete svůj pohled poslat na zeď svého Twitteru, Facebooku, na svůj blog, nebo emailem (asi nejlepší možnost jak odeslat pohled kamarádovi) a poslední možností je uložení do knihovny ve vašem zařízení.

Vytknout této skvělé aplikaci mohu snad jen ukládání v menším rozlišení, ale na druhou stranu je to klasická velikost papírového pohledu, takže i to se dá unést. Jako další možnost by se mi třeba líbilo možnost volit si z více “známek“ na zadní straně pohledu, ale je to jen kosmetická úprava jinak pěkné aplikace a třeba tuto možnost autoři v nějakém z dalších updatů přinesou. Ještě dodám, že Postman stojí na AppStore 0,79€.

A nakonec ukázka jednoho pohledu.

Autor: Hynek Hampl

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář