Radium – nejen české radio kdekoliv a kdykoliv + soutěž

Zcela jistě se vám stejně jako mně naskytnou situace, kdy máte určitou práci na počítači, ale chtěli byste k ní poslouchat hudbu. Zjistíte, že nemůžete přesně určit jaký typ hudby si z vaší iTunes knihovny vybrat. Proč tedy nezkusit stejnou variantu, kterou občas volíme v autě? Ano, řešením může být právě radio. Sice jsou dnes skoro všechny radiové stanice přehuštěné komercí, avšak máte jednoduchý mix nejnovějších songů zcela zdarma a bez starostí. Nemusíte nic mixovat, vytvářet playlisty atd. Prostě zapnete a jedete. Dalším problémem bylo zajistit poslech radia na Macu bez nutnosti prohlížeče a dalších žroutů baterie. Něco jednoduchého, co bude doplňovat například při psaní článku v Pages.

Hledal jsem tedy různé alternativy a ze všech nejvíce mě zaujala právě aplikace Radium. Aplikace běží pouze na pozadí a nebude vás rušit ani její ikonka. Jediný prostor, který aplikace zabírá je MenuBar, kde najdete její malou ikonku. Z této ikonky Radium zapínáte či vypínáte nebo jednoduše stanice vyhledáváte. Vše je krásně jednoduché a funguje jak má.

České stanice

Najdete zde opravdu velké množství českých stanic, které již vývojář nahodil do samotného systému. Aplikace má integrovanou možnost přidání vlastní stanice pomocí odkazu. Radio si sami pojmenujete, napíšete popis a poté můžete stanici uložit a kdykoliv si ji pustit. Byla zde verze Evropy 2, jenž nefungovala, a proto jsem napsal vývojáři, který po zaslání funkčního odkazu ihned vše opravil. Není tedy problém přidat si jakoukoliv vaší oblíbenou stanici. Vývojář aplikace je z Kanady, a tak je zřejmé, že je možné využívat jejich služby pomocí jakéhosi předplatného. Pro nás jsou tyto služby neznámé a nepoužitelné.

Vývojář mě upozornil, že pokud stále používáte PowerPC stroj, je možné aplikaci používat a zakoupit přes jeho webové stránky. Rád vám také zodpoví na jakékoliv otázky, a to i v případě, že nejste zdatní v angličtině, používá překladač a vždy se vám bude snažit vyjít vstříc. Pokud máte zájem o přidání stanice, také stačí napsat s funkčním odkazem na danou stanici.

Funkce

Nechybí zde samozřejmě integrace se sociálními sítěmi, která je v dnešní době samozřejmostí každé aplikace, z níž lze cokoliv sdílet. Sdílet je možné vaše vytvořené či oblíbené stanice rovnou na FaceBook, Twitter či GoogleBuzz. Nechybí ani Equalizér, který potěší každého hudebního fanouška. Najdete zde opravdu široký rozsah možností, podobně jako je tomu v iTunes. Můžete si s radiovou hudbou hrát dle vašeho gusta. Jak už je tomu zvykem u aplikací tohoto typu, kdy téměř neobsazují žádný prostor ani dock, nechybí ani Radium možnost nadefinování vlastních klávesových zkratek, což ocení zejména zastánci práce na klávesnici bez použití myši. Velice zajímavou funkcí se mi jevila historie aplikace, v níž se ukládá veškerá historie daného radia. Bohužel se mi tato funkce u českých radii nepovedla zprovoznit, zřejmě je funkční jen pro dané placené služby. Pokud služba pracuje jak má, zobrazí vám kompletní historii písniček z radia, které jste si poslechli, přímý link na iTunes, preview, obal alba a další. Opravdu velice příjemná funkce, škoda jen, že pro nás zatím bez využití.

Stabilita

Aplikace mi za její dobu testování ani jednou nespadla. Funguje naprosto bez problému i na mobilním internetu, jenž je sdílený z telefonu. Vše samozřejmě závisí na bitratu radia. Pokud jste milovníci radia a jednoduchých aplikací, pak neváhejte a ihned kupujte. Nebudete litovat.

Aplikace je dostupná na Mac App Store za 7,99€.

Martin Král komentuje…

Aplikace je příjemně utvořená, nezabírá zbytečně místo a také nijak zvlášť nezatěžuje počítač. Tento typ aplikací mám rád, radio si občas pouštím právě díky Radium. Najdou se chvilky, kdy je to jediné řešení pro zpestření práce na počítači.

Jan Toms komentuje…

Toto rádiové spotlight je opravdu fajn aplikace. Navíc vývojář je opravdu vstřícný a na aplikaci stále pracuje. Na moji žádost integroval do systému i rádio Beat. Takhle si představuji správnou podporu u aplikací.

Podobné články:

Sdílení článku:

3 komentáře k článku

johny 18. 02. 2011 v 17.21

10 dolaru, mi za tuto utilitku pride moc. Za dva dolary bych si to s radosti koupim. Ale takto, radsi natukam do Safari,www.evropa2.cz, „Play Live“ a mam stejnou muziku ma zdarma.

knutik 16. 03. 2011 v 9.52

Aplikace je suprově jednoduchá a překvapilo mě množství rádií, které jsou navíc hezky tématicky popsány. Za ten komfort mi přijde těch 7,99€ vpohodě.

Přidat nový komentář