QuickOffice, kancelářský balík pro iPhone

Občas někteří lidé tvrdí, že pro iPhone nejsou kvalitní aplikace na práci s dokumenty. QuickOffice dokazuje, že to není pravda!

Když se tento balík objevil, nesklidil zrovna moc dobrých ohlasů. Jenže vývojáři na něm stále pracují a po určité době se z toho stal opravdu kvalitní nástroj, který si rozumí s formáty Microsoft Office 2007 (Windows), Microsoft Office 2008 (Mac), ale také s iWork a mnoha dalšími.

O kvalitě této aplikace svědčí i ocenění:

  • Macworld Best of Show 2010
  • Apple’s Best Selling Apps of 2009
  • Nejvíce inovační mobilní aplikace – 2009 Andrew Seybold Choice Awards
  • Vítěz Industry Awards
  • Nejlepší obchodní aplikace – CTIA Wireless 2009
  • Editorská volba – iPhone Life Magazine

Aplikace umí pracovat s dokumenty ve vašem iPhonu – můžete tedy editovat přílohy emailů atd. Samozřejmostí je také možnost tuto aplikaci plnit přes počítač po lokální síti – funguje to přes prohlížeč, ale mnohem pohodlnější je mít dokumenty někde online. QuickOffice podporuje MobileMe, Dropbox, Google® Docs a Box.net. Díky tomu můžete mít své dokumenty vždy při sobě a kdykoliv k dispozici.

náhled prostředí pro plnění dokumenty přes Wi-fi

  • Podporované formáty pro tvorbu: DOC, DOCX, XLS, XLSX
  • Formáty, které lze zobrazit: PPT, PDF, iWork, HTML, PNG, JPG, GIF, SVG, TIF, MP3,

Aplikace umí základní úpravy, formátování textu atd. V klasickém textovém editoru mi snad nic nechybí, s tabulkovým procesorem je to už o trochu horší. Nejde například protáhnutím sloupce tvořit číselné posloupnosti – takové to, když napíšete 1,2,3 a protáhnete sloupce a ono vám to udělá 4,5,6 atd. Ale na druhou stranu, na ty základní věci to naprosto stačí, a kdo by tvořil velké tabulky na malém displeji iPhonu, že?

Aplikace lze koupit i samostatně. Můžete si koupit zvlášť QuickWord i QuickSheet, ale cenový rozdíl je zanedbatelný (1 dolar).

Sečteno podtrženo, QuickOffice je kvalitní pomocník. S iWork na iPadu se nebude moci rovnat, ale třeba se dočkáme i speciální verze pro iPad. :)

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Jeden komentář k článku

sido 05. 01. 2012 v 10.12

Zajímavé, „trochu“ jako placená reklama. Mám však problém v Dell Streak 7 (tabletu) s kopírováním textu. Ještě jsem intuitivně nepřišel, jak kopírovat celý odstavec. Slova ano (na ně stačí 2x poklepat, ale nevím jak protáhnout na blok. Klávesnice joystick ani šipky neobsahuje.

Přidat nový komentář

28. Leden 2011