PrintCentral, tiskneme z iPhonu i iPadu

PrintCentral je aplikace, pomocí které můžete tisknout veškeré dokumenty a emaily ze svých iOS zařízení. Samozřejmě můžete otevírat přílohy z Mailu rovnou v této aplikaci a pak je vytisknout. Ale aplikace umí zpřístupnit i soubory, které na iPadu nemáte. Podporuje Box.net, Dropbox, klasické FTP, Google Docs, iDisk a další.

Aplikaci jsem zkoušel se síťovou tiskárnou připojenou přes klasický LAN kabel, iPad byl samozřejmě na wifi, sítě byly vytvořeny jedním routerem. Touto cestou jsem se nedostal dál než k výběru a konfiguraci tiskárny, nikdy se nepodařilo nic vytisknout.

Potom jsem připojil tiskárnu USB kabelem k domácí Airport Express a zkusil to znovu. Vše šlo bez problémů.

Jenže v práci Airport Express nemáme, jak to tedy vyřešit? Naštěstí existuje i utilita pro počítač, která zajistí bezproblémové tisknutí. Vy vlastně zašlete soubor na svůj počítač, kde běží jakýsi „print server“, a ten to přepošle do tiskárny. Tímto způsobem rozchodíte prý všechny tiskárny (pokud tedy s počítačem fungují) a máte vystaráno. Hodí se to hlavně do firem, kde aplikaci nainstalujete třeba na server. Pokud máte doma jeden počítač, tak to už asi takový význam nemá, protože to můžete rovnou tisknout z počítače a vyjde Vás to stejně.

Škoda horšího rozhraní aplikace. Působí trochu zmateně a vůbec nevyužívá potenciál iPadu. Na Ale pokud chcete z iPadu či iPhonu tisknout, můžu Vám tuto cestu doporučit i když není zrovna úplně uživatelsky přívětivá.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011