Parachute, pohodlné zálohování

Parachute je jednoduchý plně 64-bitový zálohovací software od firmy Creativebe, tato firma stojí za softwary jako: MainMenu, Rucksack a mnoha dalšími (zde najdete všechny).

Aplikace umožňuje vytvoření neomezeného počtu profilů pro zálohování. A ty nastavit na konkrétní čas zálohování nebo na daný časový interval. Můžete tedy zálohovat každou hodinu – až jednou měsíčně.

Celý software se vyznačuje velkým důrazem na jednoduchost, což určitě jako uživatelé Maců oceníte. Vše nastavíte do dvou minut a více se nemusíte starat. Uživatelské rozhraní je opravdu povedené.

Aplikace umožňuje zálohování na lokální disky, ale i na webová úložiště. Podporované protokoly jsou FTP, SFTP, WebDAV, ale program si poradí i s úložištěm MobileMe – iDisk. Lze také nastavit kolik záloh se má uchovávat na disku, nebo zda se má provádět pouze záloha změn (čímž šetříte čas i zálohovací disky).

Program si neporadí jen s jednou věcí, a sice zálohování celého systémového oddílu, ale třeba se to s nějakou aktualizací změní. Mě osobně ještě chybí možnost zasílání logů mailem. Ale jinak hodnotím program velice kladně.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011