Overflow (test. článek nového budoucího redaktora)

Dlouho jsem hledal způsob jak efektivně zpřístupnit mé aplikace. Experimentoval jsem se Stacks, ale na mém 13’ Macbooku zabíraly v Docku příliš místa, zkoušel jsem Quicksilver, ale byl velmi nestabilní a tak nějak mi nesedl, a zkoušel jsem i další k tomu určené programy, avšak nakonec jsem zůstal u Spotlight a klávesové zkratky cmd+mezerník. Po nějaké době jsem však objevil aplikaci Overflow, která naplnila mé potřeby efektivnosti a navíc přidala i hezký vzhled.

Aplikace Overflow přidá do Docku (či Menubaru) ikonu, která funguje podobně, jako již zmiňované Stacks. Po kliknutí na ikonu (či po stisknutí klávesové zkratky) vám vyjede nabídka, kam můžete přidávat odkazy na své oblíbené aplikace. Design aplikace je čistý, funkční a plně zapadá do vzhledu Leoparda. Aplikace neoplývá množstvím funkcí, které stejně nevyužijete, ale soustřeďuje se na to, k čemu byla primárně určená – tedy uspořádat a zpřístupnit co nejjednodušeji vaše aplikace. Princip je jednoduchý. V levé části okna se zobrazují taby na jednotlivé nabídky programů, které tak můžete tématicky oddělit, což je velmi praktické. Jednotlivé taby, kterých si můžete vytvořit dle libosti, si můžete pojmenovat jak chcete a vytvořit si tak nabídku například pro hry, kancelářské práce či internet. Každou nabídku pak zaplníte odkazy na aplikace, které do nabídky patří. Zaplnění nabídky není díky principu drag&drop (táhni a pusť) vůbec složité.

Vzhled aplikace si můžete přizpůsobit, tak aby odpovídal vzhledu vašeho desktopu. V preferencích aplikace je možnost nastavit využití alternativního vzhledu aplikace, kdy ikonky jednotlivých aplikací jsou v rámečku a nabídka tak připomíná iPhone, stálé zobrazování názvu aplikace pod ikonou, změnu barvy celé nabídky, nastavit klávesové zkratky a další drobnosti. Celá nabídka se dá také “roztáhnout” do strany i výšky a umožňuje tak libovolnou velikost pro všechny vaše aplikace.

Abych to shrnul. Dle mého názoru je Overflow povedenou aplikací. Vadu na kráse kazí jen to, že není zadarmo. Firma Stunt software si nárokuje necelých $15, což se mi zdá celkem dost peněz za tak jednoduchou aplikaci. Nic však nedáte za shlédnutí videa na webových stránkách Stunt software či za vyzkoušení jak aplikace funguje. Já u ní už zůstal a peněz nelituji. homepage video download

Vladimír Kurka

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář