Osfoora – Twitter klient

Pokud hledáte twitter klienta s pěkným a přehledným rozhraním, který dokáže usnadnit práci při tweetování obrázků, polohy, URL adres a jiných, zkuste twitter klient Osfoora.

Jako první Vás uvítá přehledná obrazovka, základní menu aplikace, odkud děláte vše. Obsahuje 12 velkých ikon a to Timeline, Profile, Compose, Trends, Search, Nearby, Favorites, Drafts, Lists, Settings, Public Timeline a Find User. Jednu malou podlouhlou ikonu naleznete ještě úplně dole na obrazovce a ta slouží ke správě twitter účtů, pokud jich třeba máte více. Zkoušel jsem ikony podržet, jestli se náhodou “neroztřesou” a nepůjdou prohodit, bohužel to nelze. Uživatel si tedy musí zvyknout na to, jak jsou a nemůže je měnit. Celá Osfoora pracuje jak v normálním, tak i v Landscape módu (na šířku).

Nyní si podíváme na jednotlivé ikony.
Timeline – Klasický výpis všech tweetů. Pomocí dolních ikonek se potom dostanete do Mentions (@), Messages, Search a pod položkou More můžete jít do Favorites, Drafts, User Lookup a My profile. Všechny tyto položky jsou již v Home screenu, zde jsou zřejmě přidány pro rychlejší přechod k jednotlivým položkám, nemusíte tedy zpátky na Home Screen. V timeline se tweety oddělují barvami. Černé jsou vaše, modré jsou odpovědi a černo-šedivou barvou jsou označeny normální tweety. Hezky je u nich vidět, jestli obsahují polohu, obrázek či nějakou odpověď, na pravé straně je u nich velice malá ikonka. Jediné co mi asi chybělo, je rozlišení nových tweetů. Pouze vidíte u ikonky číslo s novými tweety, pokud jich je ale více, pochybuji, že se Vám bude chtít je odpočítávat. Při odtažení všech tweetů směrem dolů se zobrazí schovaný ToolBar a vyhledávání. V ToolBaru můžete přejít na svůj profil, obnovit seznam tweetů a nebo skočit až na nejspodnější tweet.

Profile – Už název mluví za vše. Jednoduše Váš profil dokonce i s možností editace. Naleznete tu také Lists (s možností vytvořit nový) a Retweets.

Compose – Prostě napište tweet. Ale nenechte se zmást, není to jen napsání tweetu a konec. Osfoora má 6 možností pro tweet. Klasické nahrání fotografie z fotoaparátu nebo knihovny. Možnost tweetnout co právě posloucháte, nebo písničku z knihovny. Tweet pak bude vypadat takto: #nowplaying Název písničky by Skupina/Zpěvák, via @Osfoora. Dále vložení mentions z vašeho seznamu, zapnutí přidání polohy do tweetu, tag pomocí Trends # a nakonec zkrácení URL adresy-velice užitečná funkce. Pro každou věc zvlášť si v Settings nastavíte službu, např.: bit.ly, twitpic, posterous atd. Do možnosti napsat tweet se dostanete i z ostatních položek v menu.

Trends – zobrazí aktuálních Top 10 Trends, Today’s Top 20 Trends a Week’s Top 30 Trends. Na každý se můžete podívat, kdo ho právě tweetuje.

Search – Vyhledávání celkové, vyhledávání tweetů okolo Vás podle polohy zobrazené na mapě a pak znovu Trends. Vyhledávání si pak můžete ukládat a kdykoliv se k němu vrátit bez opětovného zadávání.

Nearby – Na mapě zobrazí mapu a pomocí bublinek pak jednotlivé tweety, které obsahují polohu a jsou blízko Vás.

Favorites – Vaše tweety označené jako oblíbené.

Drafts – Pokud rozepíšete nějaký tweet a chcete třeba ještě kouknout do Safari pro přidání nějakého linku, jednoduše si tweet uložíte (kliknete na Cancel a aplikace se zeptá, jestli má tweet uložit). Při dalším spuštění najedete do Drafts a tweet doupravíte a odešlete.

Lists – Jednoduchá správa seznamů i s možností vytvoření nového.

Settings – Nastavení aplikace podle Vašich požadavků. Můžete vypnout autorotaci, nastavit jak často se maji tweety aktualizovat a kolik maximálně tweetů se má zobrazit. Ve View Options je možnost nastavení barvy pozadí. Černá barva jako základní mi vyhovovala a hlavně v noci je šetrnější k očím, než bílé pozadí. Dále pak nastavíte velikost písma, zobrazení jména nebo jen přezdívky a barvu ikonek v Home screenu. Další položkou jsou Services, služby, na které se budou uploadovat obrázky, videa či zkracovat odkazy.

Public Timeline – Veřejný přehled tweetů.

Find User – Pokud hledáte nějakého uživatele, zde ho můžete nalézt, ale jen pokud znáte jeho přesnou přezdívku na twitteru. Prohledávání je i ve vašich kontaktech, tam už je to i podle jména.

Osfoora je aplikace, která si Vás získá svým ovládáním a pěkným uživatelským rozhraním. Nemusí se samozřejmě líbit každému, ale rozhodně může konkurovat klientům jako Tweetie a Echofon. Jediná věc, která mi vadila a například Tweetie jí má, je odlišení tweetů, které jste už viděli. Snad autoři ještě nějak překvapí. Možná si na Osfooru budete muset zvyknout, ale tak to většinou při přechodu na něco jiného je. Aplikace je na App Storu nyní za $2,99 a hodnocení má podle ostatních uživatelů výborné.


Hodnocení:
+ Home Screen
+ Propojení všech položek v aplikaci
+ Možnosti při psaní tweetu
+ ToolBar v Timeline

- Nemá push oznámení
- Nerozlišené prohlédnuté tweety

- Ikony si nemůže sami uspořádat

iTunes Store Link

Autor: Hynek Hampl

Jan Toms komentuje.. „Osfoora je pěkný twitter klient, trochu se podobá zmiňovanému Tweetie. Odlišuje se však provedením té úvodní obrazovky. To je věc, která mi moc nevyhovuje. Mám radši, když po zapnutí aplikace rovnou vidím tweety. Tweetie mi přijde více dynamické a uhlazené. Nicméně nemůžeme srovnávat tak dlouho vyvíjený program s takovým nováčkem. Osfoora má pěkný základ a některé nápady jsou dobré. Pokud budou vývojáři na aplikaci pracovat, máme se na co těšit… “

Martin Král komentuje.. „Osobně mi více vyhovuje Tweetie, ale nepohrdnu ani zapnutím tohoto programu. Velice mě zaujalo provedení v černé barvě, které se při nočním prohlížení opravdu hodí. Samozřejmě aplikaci musíme brát jako novinku a všechny chyby a nedokonalosti budou zcela jistě opraveny v nadcházejících verzích.“

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář