Office², kancelářský balík na cesty

Občas každý potřebuje zeditovat nějakou tu tabulku nebo dokument, a právě od toho je tu aplikace Office². Office² má verzi pro iPhone i iPad. Někdo může namítnout, že tu jsou přece Pages a Numbers od Applu, ale tyto programy mají jednu zásadní chybu. Neumí pracovat se soubory v cloudu, tedy se soubory, které máte uložené mimo svůj pevný disk někde na internetu.

Dokonce neumí pracovat ani s iDiskem (soubor sice přes aplikaci iDisk stáhnete a otevřete, ale upravenou verzi už nikdy na server nedostanete), a to je iDisk součástí MobileMe.

Právě proto jsem sáhl po aplikaci Office² HD. Jedná se o jednoduchý editor souborů ve formátů .doc a .xls. Navíc tato aplikace podporuje datová úložiště jako jsou GoogleDocks, iDisk, myDisk.se, Box.net, Dropbox, iCloud a jakýkoliv WebDAV server. Díky tomu je velice jednoduché, někde na cestách, zeditovat tabulku Excelu (a to přímo online – na serveru).

Aplikace má poměrně dobře zpracované rozhraní a naučíte se s ní pracovat během pár okamžiků. Někoho možná bude mrzet možnost editovat pouze formáty .doc a .xls, ale to bude již brzy minulostí.  Měli bychom se totiž dočkat podpory i pro formát .docx a pracuje se také na .rtf. Tyto formáty můžete momentálně pouze zobrazovat.

Pokud bych to měl srovnat s Pages a Numbers od Applu, shrnul bych to asi následovně: iWork jsou propracovanější, co se týče rozhraní a funkcí, neumí ale pracovat se soubory na webových úložištích a vyjdou 3x dráž.

Office² HD (iPad verze) – 5,99 € – odkaz na iTunes

Office² (iPhone verze) – 4,99 € - odkaz na iTunes

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011