Navigon Mobile – iPhone 4 vs. iPad 3G

Rozhodli jsme se pro vás vyzkoušet obě tyto verze a zjistit jejich chování v ulicích Prahy. iPad a iPhone 4 využívá nejnovější GPS čip s označením „Broadcom BCM4750UBG Single-Chip AGPS Solution“, který se ve svém chování a stabilitě velice odlišuje od předchozích čipů v iPhonu 3G či 3GS.

Poslední aktualizace Navigonu pro iOS přinesla podporu iPadu. Aplikace je tedy univerzální, a tak jsme se rozhodli iPad s iPhonem 4 porovnat.

Obě navigace jsme zapnuli již při nastartování auta, které bylo zaparkováno v podzemní garáži obchodního centra Nový Smíchov. Poté co jsme garáž opustili byla obě zařízení mírně zmatená a nevěděla kam vést ani kde jsme. Bylo nutné adresu zadat znovu a po jejím zadání se zařízení ihned chytla. O něco málo rychlejší byl iPad, ikdyž mnohdy po cestě to bylo vyrovnané. V mnoha situacích také lépe reagoval iPhone 4. Hodně mě překvapilo, když hlas obou navigací promluvil v tentýž čas a nebylo možné postřehnout jakýkoliv rozdíl. Reakce obou zařízení jsou opravdu hodně vyrovnané, můžeme tedy porovnávat jen grafickou stránku navigace.

V otázce použitelnosti mi je mnohem příjemnější iPad, na kterém je vše mnohem více čitelné a dokážu si představit jeho použití jako navigaci místo iPhonu. Bohužel jsem v mém autě Peugeot 207 nenašel ideální místo na jeho připevnění. V případě upevnění na okno iPad zabírá moc velký prostor. Nakonec jsem si iPad položil na sedadlo spolujezdce a zde mi zatím jeho použití připadá nejideálnější. Pokud však vezu více lidí, neváhám a připevním do držáku na okno iPhone 4.

Pokud máte Navigon zakoupený a vlastníte iPad, pak aplikace rozhodně vyzkoušejte. Doporučuji také zakoupení balíčku 3D map za 19,99Eur.

Navigon je nyní ve slevě. Zaplatíte za něj pouhých 44,99 €. Odkaz na AppStore.

Podobné články:

Sdílení článku:

8 komentáře k článku

John Face 11. 02. 2011 v 8.52

Horší recenzi navigace jsem snad ještě nikdy neviděl. Všichni jsme poznali tu „stabilitu a chování“, pro ty, co nevědí, je řeč o přesnějším a rychlejším mapování, pozice se aktualizuje v několikanásobně kratších časových invervalech. Místy není vidět ani na jedno zařízení, natož obě. Chápu, že jako mladí nemáte zkušenosti, ale za tu dobu, co to děláte, se to neposunolo žádným směrem. Kdysi se mi web líbil, ale to už je dávno a tehdy jsem to ještě toleroval. Nic ve zlém, fajn, že něco děláte.

Jan Toms 11. 02. 2011 v 9.30

Nevím, kde jste četl, že jde o recenzi. Jde jen o porovnání jak vypadá navigace v Praxi na iPadu a jak na iPhonu a to myslím video splňuje. Šlo jen o to seznámit lidi s tím jak aplikace funguje na iPadu.

Pokud chcete napsat recenzi, napište. Rádi ji publikujeme.

John Face 11. 02. 2011 v 9.42

Promiňte, opravím se, místo recenze dosaďte slovo porovnání. Nejlepší seznámení by bylo zřejmě v krizových situacích – nájezd a výjezd z tunelu, jak to vypadá s pruhy, s výjezdy, na križovatce – jenže to asi mladý řidič vědět nemůže. Osobně bych preferoval, pohled na displej a cestu, tak se to běžně dělá, aby bylo vidět, jak vypadá realita vs. aktualní pozice na mapě a zpoždění. Děkuji za nabídku, ale pro recenzi bych si vybral web s vyšší návštěvností.

Jan Toms 11. 02. 2011 v 15.10

Bohužel při tomto pohledu nebylo nic vidět a takové srovnání by bylo horší. Proto jsme zvolili toto řešení. V článku je napsáno, že obě zařízení fungovali prakticky totožně. Mrkněte tedy na recenzi klasického navigonu a najdete vše potřebné.

Recenzi samozřejmě publikujte kde chcete, doufám, že českou Apple komunitu obohatí.

Barberry.pha 11. 02. 2011 v 16.23

Dekuji za recenzi, sam ma ipad 3G a navigon a co vysla aktualizace tak jsem chtel tu gps vyzkouset, bohuzel nebyl cas jeste. Mame taky 207 takze si me moc nepotesil s tim ze neni moc kam ho na okno pripevnit, sice jsem si to taky myslel, jedine misto co me napadlo bylo pred spolujezdce na okno ale nemam zatim drzak na vyzkouseni, sice je to dal ale pri velikosti displeje u ipadu to myslim s citelnosti nebude problem, spise s tim ze je to trochu vice mimo zorne pole ….

Martin Král 11. 02. 2011 v 19.31

Barberry.pha: Je to dost neohrabaný cpát to i na okno spolujezdce, navíc za to může hrozit nemalá pokuta, takže bych to neriskoval. iPadovská verze je super, ale bohužel se musím smířit s iPhoní, dokud nebude větší auto:)

brco 19. 03. 2011 v 19.49

Ako to vyzera s novym podcastom Na kedy ho planujete?

Jan Toms 19. 03. 2011 v 19.53

Obavám se, že to teď bude špatný. Myslím, že si počkáte, maturita se blíží a začíná to být opravdu náročné.

Přidat nový komentář