Kupujeme mechaniku k MacBooku Air

Asi každý kdo čte tento web ví o tom, že k macbooku air můžete koupit mechaniku přímo od Applu. Ta je určena přesně pro tento notebook. Je to ovšem nejlepší volba?

Tak na toto se Vám pokusím odpovědět v tomto článku.

Bezesporu největší plusem této mechaniky je design. Ten perfektně sedí k Macbooku Air. Mechanika má i srovnatelné rychlosti s ostatními slot-loading (můžeme říci štěrbinovými) mechanikami. Pokud je pro Vás design na prvním místě, můžu Vám jí doporučit. Pokud Vám jde spíše o funkčnost, čtěte dál.

SuperDrive (Macbooku Air) má obrovské množství omezení. První z nich je právě to, že ji můžete použít jen s Macbookem Air. S jiným počítačem prostě nefunguje. Podle dostupných informací to nejde kvůli ovladačům – firmwaru přechodky z USB na IDE (uvnitř mechaniky). Jenže to neřeší ani USB hub ani nic podobného. Obejít to lze jen tím, že mechaniku otevřete a nahradíte přechodkou jinou. Jenže tím přijdete o záruku.

Zaměřme se na použití mechaniky s Macbookem Air. Dejme tomu, že chcete vypálit fotky, které máte na svém malém přenosném disku (protože na malý disk, jež je v Airu se Vám nevejdou). Air má jen jeden port a tak připojíte HUB. Ten musíte připojit do sítě, jinak by měl totiž disk málo proudu. Připojíte mechaniku do HUBu a ona nejde. Smůla, vypalovat jde jen pokud je připojena přímo do notebooku. Tím pádem nejste schopni použít HUB. Co teď?

Doporučuji koupit mechaniku od jiného výrobce (já jsem spokojen s Samsung SE-T084B). Tu funguje s Airem i s ostatními počítači, a hlavně funguje i když je zapojena do HUBu. Pokud hub dodává dostatek energie :) Bohužel mechaniky třetích stran na tom nejsou designově nejlépe, ale můžete mrknout po nějaké pěkné mechanice od Lacie.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011