Jednoduchý Google Analytics widget pro dashboard

Pokud máte účet u Google, používáte pro některý ze svých webů službu Google Analytics a máte rádi minimalistické aplikace, mohl by se vám tento widget hodit. Po nainstalování budete mít přístup k pěti základním číselným údajům z vašeho webu.

Za widgetem stojí pouze dva lidé, designer Adrian Kenny a tvůrce widgetu Adam Aganou. Widget obsahuje jen dvě tlačítka, jedním se obnovují statistiky a druhým se překlopí a vy si upravíte nastavení. Tedy nastavení, moc toho zde nenajdete. Do prvních dvou polí zadáte své Google přihlašovací údaje, můžete použít buď nick před mailem, nebo celý mail. Widget se přihlásí na Google a pokud máte na svém účtu více  webů, pod loginem si vyberete, který web se bude zobrazovat.

Na pěti řádcích vidíte ty nejdůležitější údaje z Analytics služby. Zobrazení stránek za dnešní den, včerejší den, tento týden, tento měsíc a tento rok. Statistiky se neobnovují sami od sebe, ale pouze po stisknutí synchronizačního tlačítka, což může být výhoda (aplikace nebude na pozadí stále pracovat), ale i nevýhoda (nutnost stiknout tlačítko). Ovšem i na takto malém widgetu se dají najít chybky, nebo lépe řečeno, rychlostní nedostatky. Při přihlašování, přepínání webu či aktualizování statistik, widget vypadá zaseknutý a nemůžete s ním nic dělat. Sice to trvá jen pár vteřin, ale stejně to není nejlepší. Třeba se opravy dočkáme v nějakém dalším updatu.

Widget je samozřejmě zdarma a na stránkách Adama Aganoua si ho můžete bezproblémů stáhnout.

Podobné články:

Sdílení článku:

Jeden komentář k článku

Honza 26. 07. 2011 v 19.45

Přesně něco takového jsem hledal, škoda, že widget není pro Windows. :/

Přidat nový komentář

01. Únor 2011