Jak zapnout Genius v iTunes (oprava problému

Pokud používáte iTunes jako výchozí přehrávač hudby na Vašem Macu, jistě znáte funkci Genius. Zapíná se v iTunes pomocí Vašeho účtu, ale právě při jeho aktivování nastávají problémy. Jak tyto problémy vyřešit?

Jako výchozí přehrávač pro hudbu používám iTunes, s kterými mám také synchronizovaný iPhone. Jedna z funkcí iTunes je i funkce „Genius“, která je zdarma. Zjednodušeně lze o této funkci říci, že porovná Vaší hudbu na Apple serverech a podobné skladby sloučí dohromady. Genius obsahuje Genius Playlist a Genius Mixes. Funkce se zapíná přes iTunes. Kliknete v levém panelu na Genius a zobrazí se Vám okno s informacemi, po pokračování budete vyzvání o heslo k iTunes Store účtu. Zde však mnoho uživatelů naráží na problém a ani já jsem se mu nevyhnul. Po správném zadání hesla se totiž objeví hláška: „We are currently experiencing technical difficulties, please try again later“. Toto se bude opakovat pokaždé, nepomůže ani restart iTunes, restart počítače, opětovné přihlášení, nic. Jak tento problém opravit? Existuje více řešení. Já Vám zde popíšu tři, které ve většině případů fungují:

První možnost je smazáním Genius database souboru z iTunes. Tento soubor se jmenuje „iTunes Library Genius.itdb“ a naleznete ho v Music > iTunes. Smazáním tohoto souboru a restartem iTunes Vám potom Genius půjde zapnout.

Druhou možností je přihlásit se na Genius z jiného místa v iTunes. V iTunes jděte tedy do iTunes Storu, potom klikněte na pravé straně na „Account“ a přihlašte se. Nyní vidéte informace o Vašem účtu. Klikněte na Manage Recommendations a nyní můžete zapnout Genius bez problému. (Toto řešení pomohlo v mém případě.)

Třetí možností je změna jazyku. Jděte do Settings > International a zde panel Laguages (na 90% máte nastaveno Čeština a pod tím English). Přetáhněte English na první místo. Jděte do iTunes a přihlaste se. Genius by měl jít nyní zapnout.

Po zapnutí se Genius v iTunes zobrazí i v iPhonu/iPodu stejně jako v iTunes.

Autor: Hynek Hampl

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

3 komentáře k článku

Roman 10. 02. 2011 v 11.18

Skvělý návod. Řešil jsem to i přes podporu iTunes UK a nepomohli mi. Díky!

Šimon 22. 08. 2011 v 21.10

Dobry den, mohl byste mi poradit zda je mozne nejak vyresit problem kdyz zadam sve apple ID a pote po mne chteji vyplnit platebni udaje? Vypada to jako by sluzba nebyla zdarma

Jan Toms 22. 08. 2011 v 21.23

Vytvořte si nejprve účet bez kreditní karty. Zde je na to návod: http://jablicka.com/jak-na-home-sharing-v-itunes/

:)

Přidat nový komentář