iSubtitle, kvalitní video konvertor

iSubtitle je jeden z mála programů, který při konvertování videa nevypaluje titulky přímo do obrazu. Přikládá je k videu zvlášť a vy si je potom na svém iPodu či iPhonu zapnete. Tím pádem není problém mít u jednoho videa třeba troje titulky – například různé jazyky. Další výhodou je, že se titulky zobrazují v ideální velikosti pro dané zařízení. Takže je video s titulky dobře koukatelné jak na iPodu Nano s malým displejem, tak i na iPhonu či iPodu Touch.

Aplikace také automaticky taguje seriály i filmy. Načte se i obal, a díky tomu máte vše v iTunes přehledné.

Jako titulky lze použít klasické .srt, ale i .sub, což hodně lidí ocení, protože právě titulky ve formátu .sub bývají často problém. Mimo tyto formáty aplikace podporuje také .ssa a .ass.

Pokud máte Elgato Turbo.264 nebo Turbo.264 HD budete rádi za podporu těchto zařízení. Aplikace s nimi umí naplno pracovat.

Titulky na iPadu

Bohužel tohle je opravdu problém. Apple sice povolil používání těchto „nevypálených“ titulků, ale software iPadu na ně není kvalitně připraven. Zobrazí je, ale jsou tak malé, že jsou skoro nečitelné. Tohle ale není problém aplikace iSubtitle, jde o problém Applu a my můžeme jen doufat, že to Apple v nadcházející verzi systému opraví. Ti více akční, můžou tuto chybu reportovat přímo Applu.

Sečteno, podtrženo

iSubtitle je kvalitní aplikace, kterou můžu všem doporučit. Zamrzí jen to, že musíte každé video otevírat zvlášť a nelze jich otevřít více najednou (samozřejmě do fronty jich můžete připravit více). Dále je škoda, že jsou titulky na iPadu tak malé, ale za to nemůžeme vinit tvůrce tohoto programu.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

4 komentáře k článku

Martin 06. 02. 2011 v 19.47

Dobry den,chtel bych se zeptat jak mam v iphone os 4.2.1. zapnout titulky.Ikona pro zobrazování se mi nezobrazuje(misto ni tam mam nabitku kapitol),neni tedy naky jiny spusob jak zapnout titulky primo z mac nebo iPhone?

Jan Toms 07. 02. 2011 v 8.43

Nejspíš jste titulky do videa nepřidal. Normálně se totiž zobrazují obě ikonky. Zkuste to znovu a nezapomeňte, že musí mít titulky i video stejný název.

Martin 12. 02. 2011 v 19.46

Nejde mi to,vubec nevim proč.V iTunes se mi normálně zobrazují i s ikonou ale v iPhonu nic :(

Jan Toms 13. 02. 2011 v 10.37

Bohužel mne nenapadá žádné řešení. Potřeboval bych to vidět a pořádně otestovat.

Pokud máte problém s přidanými titulky, můžete zkusit titulky vypalovat přímo do obrazu. Třeba přes tuto aplikaci – http://jablicka.com/iflicks-pohodlne-konvertovani-pro-iphone-ipod-a-appletv/

Přidat nový komentář

28. Leden 2011