iPhone vs HTC Hero (Android) #1

Před pár dny jsem byl nucen dát iPhone na reklamaci.Důvodem byl nefunkční mikrofon – nikdo mě při telefonování neslyšel. Nedávno přišel iPhone z reklamace, neopravený. Prý je vše v pořádku, tak nyní reklamuji reklamaci. Říkáte si, že je to nějaká hloupost? Ne, v ČR je to úplně normální.

Update: Reklamace na druhý pokus úspěšná. Nový telefon, plná záruka 24 měsíců. Ptáte se, proč prvně přišel telefon z reklamace s vyjádřením, že je v pořádku a podruhé se zdál technikům tak poškozený, že jej bylo potřeba vyměnit za nový? No já také..

Každopádně mě tento fakt dovedl ke koupi HTC Hero s operačním systémem Google Android. Tento operační systém mě již delší dobu lákal, a tak to byla jasná volba. V tomto prvním článku bych chtěl porovnat hardwarové vlastnosti obou zmiňovaných telefonů.

Displej
Obě zařízení mají stejné rozlišení, ale displej HTC Hero je o něco menší (má 3,2 palce). V praxi se zdá rozdíl velikosti displejů poměrně znatelný. Ale již po pár minutách vám přijde rozdíl zanedbatelný. Hero, stejně jako iPhone 3GS, má displej pokrytý speciální vrstvou odolnou vůči mastnotě. Díky tomu se displej mnohem méně patlá a lehce se čistí (na iPhonu 3G můžete stejného výsledku dosáhnout s kvalitní fólií). Přesnost dotyku je stejná, výhodou Androidu je možnost kalibrace displeje. Ale to už je vlastnost operačního systému.

Zadní strana
Oba telefony se dělají v černé nebo bílé barvě. Povrchovou úpravu má však mnohem lepší právě HTC. Nosím telefon už tři týdny v kapse a nemá ani škrábanec, tomu hodně napomáhá fakt, že je povrch krytu potažen teflonovou vrstvičkou (jen u bílé verze). Zadní strana iPhonu na škrábance opravdu trpí.

Pokračování článku naleznete na mém blogu – johnyt.cz

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011