iPhoDroid – Android na iPhonu 2G nebo 3G

Nedávno jsem Vám přímo zde na webu naservíroval návod včetně videonávodu na instalaci Androidu na iPhone 2G. Vývoj pokročil a již nyní je možné tento operační systém nainstalovat i na iPhone 3G bez nutnosti složitého zadávání příkazů v operačním systému Ubuntu.

Pro uživatele Macu mám tedy navíc výbornou zprávu. Na internetu byla uveřejněna aplikace, která nese název iPhoDroid. Jedná se o aplikaci podobnou nástroji na Jailbreak jako je RedSn0w a další. Instalace je zejména pro ty méně zkušenější, kteří ze složité instalace měli strach. Zatím se jedná o verzi neinstalační, to znamená, že nemusíte mít opravdu žádný strach – pomocí této aplikace překopčíte důležitá data na iPhone a neprovádíte žádnou složitou instalaci, která by zasahovala do systému telefonu. Jedná se tedy o jakýsi upravený port, což může být přínosné zejména pro testery.

Pokud Android chcete na svém iPhonu 2G či 3G co nejrychleji vyzkoušet, pak neváhejte a stahujte. Je nutné dodat, že se aplikace zatím pohybuje ve stádiu vývoje a může se tedy vyskytnout pár problémů, než vývojáři uveřejní ostrou verzi.

Homepage aplikace iPhoDroid.

Aplikaci iPhoDroid stáhnete zde.

Požadavky aplikace iPhoDroid:

-Auto Lock musí být vypnut

-iPhone musí zůstat připojen přes USB

-MAC OS X 10.5 nebo 10.6

-iPhone musí být Jailbreaknut

-nainstalované OpenSSH s heslem alpine

-nainstalovanou aplikaci MacFuse – ke stažení zde

Připojte iPhone a vypněte iTunes. Poté zapněte aplikaci iPhoDroid a  klikněte na tlačítko Run. Vyčkejte pár minut (cca 10 minut) pro dokončení instalace. Nyní můžete pomocí OpeniBoot spustit Android, tak jak jsme si již zmiňovali v tomto článku.

Během instalace se budete muset dostat do tzv. SCROLL Mode – 20 vteřin držet tlačítko Home i Power dokud se iPhone nevypne a poté nezapne v OpeniBoot. Pomůže Vám následující video:

V případě jakýchkoliv nejasností pište do komentářů. Rád Vám poradím.

Pokud chcete instalovat dle mého videonávodu, tak koukněte zde.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář