iMobileCinema – Safari plugin, flash videa na vašem iPhonu/iPodu Touch

iMobileCinema je Safari plugin pro iPhone/iPod Touch umožňující přehrávání flash videí z různých internetových serverů přímo v internetovém prohlížeči Safari.

Jak jistě víte, iPhone a iPod umožnují už od základu pomocí předinstalovaného programu přehrávat videa ze serveru YouTube. Ale co když nemáte po ruce zrovna svůj počítač a chcete se podívat na video například z Google videos nebo zhlédnout jeden z našich podcastů zde bez nutnosti stahovat a dávat do vašeho zařízení přes iTunes (pomocí RSS lze podcasty sledovat i bez pluginu, jde zejména o ostatní servery). Díky tomuto pluginu si tato videa přímo v Safari pustíte. Plugin se naistaluje přes Cydii a jeho instalace je jednoduchá.

Po instalaci pluginu si v Safari stačí najít nějaký z uvedených serverů (seznam mnou ověřěných serverů dole, pokud naleznete nějaký další, napište do komentářů) a pokud je video pomocí pluginu přehratelné, bude na něm ikonka tlačítka PLAY v kroužku (viz screen).

Na video stačí kliknout a objeví se tabulka s načítáním videa (buffering v %). Po načtení začátku videa se zobrazí iPod přehrávač, vekterém poté můžete video přehrát. Nejlepší je počkat než se video načte celé (bílé načítaní na posuvné liště).

Přehrávač také reaguje na pozici iPodu a tak můžete obraz překlápět stejně jako v přehrávači videí. U některých serverů jsem dokonce mohl s časovou lištou pohybovat a načíst tak video z jakékoliv části, umožňují to však jen některé servery. U tohoto skvělého pluginu jsem našel jedinou maličkou chybičku. Pokud video např. z našeho webu spustíte z náhledu (viz. screen), nebudete moci posouvat ve videu vpřed a vzad. Pokud video spustíte pomocí RSS „Stáhnout/Download“ lze video sledovat i bez pluginu a ve videu se budete moci i posouvat (viz. video) nicméně ve Vimeu apod. vše běží bez problémů. Pokud z videa vyskočíte pomocí tlačítka „Done“ a následně pak video znovu spustíte, video se spustí od té samé scény, kde jsme ho opustili. Dokonce i po přechodu do sleep módu a navrácení zpět se video spustí od té samé scény, kde skončilo, což mě také velice potěšilo.
Pro mě se stal iMobileCinema plugin skvělou utilitou pro můj iPod a doufám, že i Vám pomůže.

Návod:

1) Budeme potřebovat naistalovanou aplikaci Cydia a iPhone/iPod s fw 2.0 a větším
2) Připojíme iPhone/iPod k internetu
3) Najedeme do Cydie a zvolíme na dolní lište „Manage“
4) Nyní možnost „Sources“ potom vpravo nahoře klikneme na „Edit“ a pak vlevo na „Add“
6) Nyní zapíšeme URL zdroje (pluginu iMobileCinema) zapište tedy „http://d.imobilecinema.com/“ (bez uvozovek) a klikneme na „Add Source“
7) Klikneme na vytvořený zdroj a po otevření se zobrazí tři pluginy(viz. screen)

8) Zvolíme ten první „iMobileCinema (for 2.x)“ a naistalujeme
9) Otevřeme si v Safari např. náš videopodcast

To je vše

Zde je seznam mnou ověřených serverů, kde můžete videa bez problémů spouštět:

Naše podcasty

video.google.com

vimeo.com

video.yahoo.com

metacafe.com

Další vámi ověřené servery můžete psát do komentářů.

Zde je video, které prezentuje funkci pluginu v Safari. Jako příklad jsem nahrál přehrávání podcastů z našeho webu.

Hynek Hampl

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Jeden komentář k článku

kristina 20. 05. 2012 v 13.17

ale kde mám stahnout cydia? :(

Přidat nový komentář