IM+, Messenger na cesty

Většina lidí s iPhonem či iPodem hned po koupi řeší, jak být stále online na icq, facebook chatu, MSN, Jabberu a jiných. Existuje mnoho klientů pro každý účet zvlášť, IM+ však dává všechny tyto účty do jedné aplikace s pěkným uživatelským rozhraním a užitečnými funkcemi.

IM+ je messenger pro všechny vaše účty na chatování. Podporuje účty: Skype, AOL, MSN, Twitter, Facebook, Yahoo!, Google Talk, Jabber, ICQ a MySpace. To vše v češtině a u Skype a MSN lze dokonce i skupinově chatovat. Jednoduše v účtech zadáte požadovaný login s heslem a okamžitě se můžete připojit. Velkou výhodou je možnost připojení všech účtů najednou. Můžete tak být z jedné aplikace zároveň online na facebook chatu, icq, twitteru a všech dalších.

Díky podpoře push stačí nastavit jak dlouho chcete být po vypnutí aplikace ještě online, nechat si posílat zprávy pomocí push upozornění a přitom dál například psát email, nebo koukat na film. Při chatování s více účty vidíte seznam, který je přehledně seřazen (v nastavení lze i zobrazovat skupiny). Každý kontakt má na levé straně svůj avatar a na pravé straně ikonku služby, pomocí které je připojený a tlačítko “i” obsahující podrobnější info o kontaktu s jeho statusem a možností přidat mu vlastní upozornění, pokud se připojí.
Jednotlivé konverzace máte pak pod samostatnou položkou “zprávy”. Při chatování máte k dispozici rolovací seznam kontaktů, s kterými si píšete a při kliknutí se zobrazí celé vlákno.  Rolování je však při větším množství pomalejší, jméno ale stačí zadat do vyhledávacího pole. Mezi dalšími chaty lze pak jednoduše rolovat do stran na jednotlivé kontakty. Podporováno je zobrazení na výšku i na šířku podle akcelerometru, popřípadě pevné nastavení v možnostech. IM+ podporuje oblíbené smajlíky, které jsou dokonce animované. Máte na výběr z několika druhů a každý z nich obsahuje i mnoho různých “mini obrázků”, ty ovšem uvidí jen uživatelé, kteří mají také iPhone či iPod s IM+.
Twitter je řešen velice přehledně. Všechny položky co naleznete v jeho internetovém rozhraní jsou zde zpracovány právě jako tyto jednotlivé konverzace, do kterých můžete snadno psát a sdílet. IM+ umožňuje na twitteru i vyhledávat.

Jednu samostatnou položku v aplikaci mají oblíbené kontakty, kam si přidáte kontakty, které nechcete pokaždé vyhledávat. To se hodí, pokud jste připojení na více účtech, kde na každém máte 100 kontaktů a nechce se Vám je hledat. I když IM+ umožňuje pomocí hledání určitý kontakt najít, přes oblíbené je to stále nejrychlejší.
Jako v každém messengeru lze v IM+ nastavovat statusy. Status se určí pro všechny právě připojené účty. Je zde i tzv. GEO status, který automaticky v intervalech určuje vaší polohu a pomocí ní updatuje Váš status.
IM+ podporuje i určení polohy a následné zaslání do konverzace. Chvíli trvá, než se poloha nalezne a odešle, doma v bytu přes zdi určení trvalo jen pá vteřin a přesnost, která se také odešle, byla cca 2km. Poloha se zobrazí pomocí Google maps. Další možnost je poslání obrázku, který se nejprve dočasně uloží na webový server a kontaktu pak přijde odkaz, odkud se na obrázek podívá, případně si ho stáhne. Poslední možnost je odeslání hlasové zprávy, která se začne po kliknutí rovnou nahrávat a pak se odešle.

Aplikace má i svůj vlastní webový prohlížeč, který využijete, pokud Vám někdo pošle webový odkaz a Vy díky tomu nemusíte otevírat Safari. Nahradit Safari ovšem nemůže, je pomalý a nepodporuje více stránek. Můžete se však pohybovat na předešlé stránky. Pro otevření odkazu v Safari stačí jen v pravém horním rohu kliknout na ikonku internetu.

V nastavení IM+ naleznete mnoho zajímavých možností. V zobrazení si nastavíte téma, pozadí, zobrazení smajlíků, avatarů a také řazení do skupin. Mezi další užitečné funkce patří například blokování zpráv od neznámých uživatelů, autokorekce při psaní a do budoucna autoři zřejmě počítají i s rozpoznáváním řeči. Další nastavení se týká vibrací a zvuků. Máte na výběr z několika upozornění na zprávu či online kontakt.
Poslední nastavení je již zmiňované push oznamování, které si snadno přizpůsobíte své potřebě. Jednoduše nastavíte, za jak dlouho po opuštění chcete IM+ a všechny účty vypnout úplně. Nastavit lze i automatickou odpověď, stejně jako na Mac klientu Adium.

Hodnocení:
Klady:
+ Velká podpora účtů
+ Možnost být online i po vypnutí aplikace (Push)
+ Zasílání polohy, obrázků či hlasové zprávy
+ GEO statusy

Zápory:
- Občas pomalejší
- Není free
- Scrolování v dlouhém seznamu
- Integrovaný prohlížeč by mohl být lepší

I za cenu pár nedostatků je IM+ skvělý messenger pro každodení použití. Nemusíte již mít pro každý účet aplikaci zvlášť. Můžete být na všech zároveň online a přitom dál pracovat s iPhonem. Záleží jen na Vás, jestli chcete dát $9,99 za aplikaci s poměrně velkými možnostmi. I při občasných pomalých reakcích (iPhone 3G, na 3GS zřejmě půjde naprosto plynule) bych IM+ už neměnil a využívám ho všude na cestách.

iTunes link

Autor: Hynek Hampl

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář