Hyperspaces – vylepšené používání Spaces

Pokud patříte mezi uživatele Mac OS X, pak jste určitě slyšeli o funkci Spaces a mnozí z vás ji jistě pro urychlení své práce používají. Jedná se o možnost umístění několika ploch pod vaším systémem. Mezi těmito plochami můžete jednoduše přecházet pomocí vámi nadefinovaných klávesových zkratek. Mac OS X Snow Leopard nabízí celkem pestrou nabídku funkcí pro nastavení těchto ploch tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Máte možnost si nastavit určité aplikace na danou plochu. To znamená, že pokud daný program zapnete, otevře se vám pouze ve vámi nastavené ploše. Mnohdy toto nastavení urychlý vaši práci a přehled ve spuštěných aplikacích mezi nimiž jednoduše přeskakujete například za držení klávesy CTRL a šipky dle směru plochy, na kterou chcete přejít.

Ačkoliv je nabídka v systému široká, narazil jsem na aplikaci HyperSpaces, která dovoluje mnohem více. Je přímo provázaná se systémovými Spaces.

Ihned po zapnutí aplikace se automaticky prováže se systémem, nemusíte se tedy bát o ztrátu nynějšího nastavenín Spaces. Co tedy aplikace dovoluje? Můžete si jednoduše nastavit na každou plochu jiné pozadí, můžete si plochy dokonce pojmenovat dle svého uvážení. Nastavit si dock pro danou plochu, je tedy možné mít na ploše s programy, kde potřebujete hodně místa, mít dock skrytý. Dále je zde možnost nastavení průhledného MenuBaru jen na ploše, kde chcete(zrovna tato možnost mi přijde trochu zbytečná). Nejvíce se mi zamlouvá možnost náhledu na plochy při pohybu mezi nimi. Nemáte tedy pouze názorně ukázané černé plochy, vidíte ihned pozadí a můžete tedy jednoduše přepnout tam, kam právě chcete. Samozřejmostí je nastavení klávesových zkratek.

Demo aplikace můžete stáhnout zde. Na Mac App Storu můžete HyperSpaces koupit za 7,99€ .

Podobné články:

Sdílení článku:

Jeden komentář k článku

Patrik Vogl 12. 03. 2011 v 9.43

Tohle dobře řeší Lion a maximalizace okne na dané ploše :)

Přidat nový komentář

10. Březen 2011