Guerrilla Bob

Milovníci „béčkových“ filmů a seriálů, zbystřete svoje smysly a nažhavte iPhone. Řítí se na vás akční řežba, na kterou jen tak nezapomenete!

Všechno tohle šílenství začalo přátelstvím dvou nejlepších kámošů Boba a Johna. Tihle dva byli nejlepšími kámoši již od dětství a jejich přátelství pokračovalo i na Univerzitě. Zatímco Bob se rozhodl pro kariéru u armády, John si vybral život zločince a kriminálníka. Bob dostával jedno ocenění za druhým a stal se z něho národní hrdina. John nemohl jeho úspěch snést a žárlivost ho dohnala až k tomu, že zradil Boba a ten byl nakonec vyhozen z armády. Rozhodl se proto, že se pomstí a stal se z něho rebel známý pod přezdívkou Guerrilla Bob. Takhle nějak by se dal shrnout ryze Béčkový příběh á la Odpadlík. V tomto případě to však vůbec nevadí, protože tato hra vás dokáže dostat zcela jinými kvalitami. Ale o tom více až dál v recenzi.

Guerrilla Bob je klasickým zástupcem lineárních stříleček, což samo o sobě není špatné, ale tahle hra přidává hned několik příjemných vylepšení. Tím prvním je bezesporu výborné grafické zpracování. Celá hra je zasazena do prostředí Mexika, takže se můžete těšit na rozpálenou zem a typická mexická městečka, která vypadají jako z nějakého westernu. Ztvárnění herního prostředí je velmi detailní a podobně jsou na tom i animace všech postav ve hře. Celá hra navíc běží velmi plynule. Tady prostě musím jen chválit. Co už tak chválit nemůžu, jsou občasné technické bugy. Nejednou se mi stalo, že po loadu zmizely ovládací kříže a pomohl jedině restart celé hry, což dvakrát nepotěší. Také ovládání by mohlo být přesnější a hlavně rychlejší, ale na druhou stranu nejde o vyloženou tragédii.

Na začátku recenze jsem zmiňoval, že vás hra dokáže dostat svými kvalitami. Tou největší je pravděpodobně její hratelnost, protože ta je doslova úžasná. I když jednotlivé levely nejsou zrovna bůhvíjak dlouhé a až na výjimky jsou striktně lineární, kupodivu to vůbec nevadí. Hra je zkrátka zábavná. Střílení nepřátel je díky neomezené munici velmi uspokojující a hra nepostrádá spád. Dohrajete ji doslova jedním dechem, což je ale na druhou stranu možná škoda. Po dohrání kampaně se vám ovšem odemkne Survival mod, na jehož trvanlivost tvůrci pravděpodobně spoléhali. A nutno říct, že právem. Je totiž stejně zábavný jako kampaň samotná. Ve hře máte k dispozici dvě obtížnosti a již na Easy se poměrně zapotíte. Vaše postava má celkem devět životů a pokud je například v šestém levelu ztratíte, musíte hrát celou hru od začátku.

Na chvilku se ještě zastavím u nepřátel a obzvláště pak u jejich designu. Rekrutují se z řad vojáků a partyzánů, takže během svého putování narazíte na klasické vojáky, poté na vojáky co po vás vrhají granáty nebo na sebevražedné šílence, kteří se na vás řítí se sudem výbušnin a pokud je včas nezlikvidujete, slušně vám pocuchají vaši drsnou tvářičku. Opravdovou lahůdkou jsou potom boje s bossy. Ty patří k tomu nejlepšímu, co hra nabízí. Každý bos je jiný a platí na něj jiná taktika a také jiná zbraň. Těch je ve hře jen pár, ale o to více si je vychutnáte, a navíc má každá neomezenou munici.

Kdybych tedy měl Guerrilla Bob zhodnotit, řekl bych, že se rozhodně jedná o příjemné překvapení a z nenápadné hry se nám vyklubala docela dost slušná střílečka, která až na pár chyb nabídne skvělou zábavu a navíc ani není bůhvíjak předražená. Škoda jen toho méně responsivního ovládání a krátké kampaně.

Verdikt: velmi příjemné překvapení na poli akčních her. Za poměrně nízkou cenu dostanete hru, která sice nenabízí nic nového pod sluncem, ale na druhou stranu vás na pár hodin dokáže královsky pobavit.

  • Hodnocení: 8.0 / 10
  • Distributor: Chillingo
  • Developer: Angry Mob Games


Autor: Libor Novotný

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář