Gamesy a Virtualizace #1 Co nám dovolují Intely?

Tento nový seriál o virtualizaci her či samotné platformy windows je samozřejmě jen pro počítače Apple s procesory Intel, které nám toto umožňují.

Co nám tedy Intely dovolují. Krátké shrnutí.

1. Pomocí BootCampu můžeme rozdělit disk počítače a na jeho část nainstalovat jak XPéčka tak Visty. Samozřejmě můžeme také nainstalovat jen samotné Windowsy. (Jen tak nebyl Macbook Pro nejrychlejším počítačem pro Windows Vista)

2. Můžeme Winy jen virtualizovat pomocí Paralles Desktop nebo VMWare Fusion. Mě osobně více vyhovuje Fusion, který používám mnohem radši, ale záleží na vás, co vám více sedne. Hry přes tento nástroj hrát nemůžete.

3. Můžeme hrát hry přes virtualizaci Cider, která dovoluje hrát třeba Need For Speed Underground 2 nebo Carbon, Heroes of Might and Magic 5, Madden 08, Tiger Woods 08 aj. Bohužel her není moc. A proto používám raději:

4. Crossover Games – výborná věc. Dovoluje hrát třeba hry Counter Strike přes Steam aj.

5. Crossover – funguje podobně jako Games, jen se přes něho instalují aplikace jako Office. Toto bylo takové krátké seznámení s tím co Intely dovolují. V příštích dílech si každou aplikaci podrobně rozebereme. Vše názorně ukáži v krátkých tutoriálech.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář