Feeder, jednoduchá tvorba RSS

Feeder je aplikace pro vytváření, editaci a publikování RSS souborů. Navíc si aplikace rozumí i s kanálem na podcasty pro iTunes. Vytvoření takového RSS feedu je těžké asi jako napsání mailu v Mail.app. I zde totiž najdete témata – na výběr jich máte 8. Témata můžete dále editovat a vytvořit si tak naprosto ideální řešení pro své potřeby. Mimo tato témata můžete používat HTML a na konci si můžete vše zkontrolovat přes náhled.

Aplikace podporuje i Drag and Drop, takže stačí novou epizodu podcastu přetáhnout na aplikaci a máte to. Hotové RSS soubory můžete nahrávat přes FTP a SFTP. Podporované je také MobileMe a Amazon S3.

Po publikování změn RSS kanálu může také aplikace o těchto změnách informovat vaše fanoušky na Facebooku i Twitteru. Celkově je ovládání opravdu propracované a intuitivní.

Pokud máte již RSS feed hotový, přesněji řečeno již máte nějaký XML vytvořený z dřívějška, stačí jej do aplikace naimportovat. Potom jej můžete naplno editovat.

Jak již bylo zmíněno, aplikace podporuje tvorbu kanálů pro iTunes podcasty, ale i iTunes U. Navíc aplikace umí nahrávat na server i soubory typu MP3, M4A, M4V a MOV. Takže jen vytvoříte RSS kanál a při jeho nahrávání na server nahrajete i podcasty. Rychlé a jednoduché. Zároveň můžete dopředu nastavit, kdy se má RSS aktualizovat. Můžete tedy nastavit, kdy se daný článek či podcast objeví na webu.

Ale feeder nemusíte používat jen na publikování podcastů či článků. Tato aplikace si poradí i s linkováním jakýchkoli dalších souborů, včetně aplikací.

Pokud jste podcaster, určitě do této aplikace zainvestujte. Ušetří vám hromadu času a zpříjemní práci. I přes vyšší cenu, můžu Feeder s klidným svědomím doporučit. Opravdu se vyplatí.

Podobné články:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

18. Únor 2011