DropDAV, DropBox i pro aplikace iWork na iPadu

Službu DropBox asi znáte. Jedná se o službu umožňující online synchronizaci souborů mezi více zařízeními. Je to jedna z nejrozšířenějších služeb k tomuto účelu. Ale i přes to ji Apple ve svých aplikacích iWork pro iPad ignoruje.

A to je jedním z důvodů proč vznikla služba DropDAV. Apple totiž ve svých aplikacích podporuje přístup přes protokol WebDAV. Tato služba Vám umožní přistupovat na DropBox právě přes tento protokol.

Cena za zprostředkování této cesty není vysoká. Pokud si neplatíte DropBox, vystačíte tedy se základní kapacitou, je DropDAV zdarma. Platíte-li si DropBox, za DropDAV zaplatíte třetinu ceny, kterou platíte DropBoxu.

Jak to zprovoznit?

Nejprve je důležité abyste měli DropBox. Pokud tuto službu ještě nevyužíváte, můžete se zaregistrovat zde. Pokud se přes tento odkaz zaregistrujete, získáte navíc 250MB, tento bonus obdržím ale i já. Celkem fér ne? :)

Nyní si už stačí jen aktivovat DropDAV. To můžete udělat přes tuto stránku. Jen se přihlaste se svými údaji z DropBoxu a potvrďte. Nyní máte službu aktivní.

Nyní si spusťte nějakou z iWork aplikací na svém iPadu. Do políčka server adress doplňte: https://dav.dropdav.com a přihlaste se svými údaji které máte nastavené u DropBoxu.

Podobné články:

Sdílení článku:

10 komentáře k článku

boobac 14. 02. 2011 v 17.05

Díky. Super věc. iWork je na iPadu hnedka použitelnější :)

BigGauc 14. 02. 2011 v 20.13

Super, myslel som, ze o dropboxe viem vsetko, ale toto som nepoznal :) Skoda, ze to neviem rozbehat aj s iFiles :(

SteveJSF 21. 02. 2011 v 10.29

Škoda, že tu o tom DropDAV není více – vůbec to neznám a nevím, co si pod tím představit. Ale samozřejmě si to nějak zjistím, díky za info.

Jan Toms 21. 02. 2011 v 13.06

Jak je v článku napsáno – DropDAV je služba umožňující přístup na DropBox přes WebDAV protokol. Více o tomto protokolu třeba na wikipedii :)

http://cs.wikipedia.org/wiki/WebDAV

SteveJSF 21. 02. 2011 v 13.29

Jo jo, jen když jsem to tu viděl poprvé, tak jsem nějak nevěděl … nedokázal jsem si představit vlastní využití … snad časem. Sám Dropbox je úžasně užitečná věc. Jen řeším malý problém – soubor, na který pro čtení přistupuje více uživatelů (převážně non-dropbox uživatelů), potřebuju nasdílet někomu i pro zápis. Jenže obsah adresáře Public nejde sdílet a u ostatních zase nejsou public linky.

Něco jako jídelníček na webu – všichni (kdo znají link) se na něj můžou podívat, ale jen já ho můžu upravovat. A když budu týden mimo, musí být někdo, kdo to bude aktualizovat za mě. Ale plný přístup na svůj dropbox účet mu samozřejmě nedám. Jak na to?

Jan Toms 21. 02. 2011 v 15.53

Na to bych asi spíš volil GoogleDocs.

velsak 23. 04. 2011 v 22.51

Pěkný článek. Chtěl bychse zeptat, co je to za softwarovou klávesnici na tom obrázku. Přešně takové uspořádání hledám. Díky.

Jan Toms 24. 04. 2011 v 9.10

iPad dokáže rozpoznat podle kolonky jakou má použít klávesnici. Pokud tedy zadáváte emailovou adresu je tam jiná klávesnice než když třeba zadáváte adresu nějaké webové stránky. Takže je to jen o programátorech jak si s tím pohrají :)

velsak 24. 04. 2011 v 9.14

Hledám klávesnici, kde by byla čárka a tečka společně s diakritikou a tady to vidím, ale není to klasická česka klavesnice, proto se ptám jaka to je. Nebo je to JB klavesnice? Díky.

Jan Toms 24. 04. 2011 v 9.16

Nejde o jailbreak. Jak říkám, je to klasická cz klávesnice na iPadu, když se zadává adresa.

Přidat nový komentář

14. Únor 2011