DropBox – více než jen online úložiště, ze kterého lze vytěžit mnohem více. Řekneme vám jak!

Možná, že jste zažili něco podobného. Čeká vás důležitá obchodní schůzka, máte odevzdat referát třídnímu a nebo jednoduše chcete mít jeden dokumet přístupný z několika úplně odlšiných míst a zařízení. Bohužel celá věc má jeden háček, jste lidé pohodlní, evoluce to tak zařídila, a taky od srdce nesnášíte USB Flashdisky! Ano ty malé plastové hračky všech tvarů, které se tak rády ztrácejí. Naštěstí vývoj, stejně jako evoluci, nelze zastavit. Dropbox.com je naším světlem na konci tunelu. I přesto, že to tak vypadá, tak tento článek nebude pojednávat o službe jako takové. Za tisíc znaků vydá také oficiální video.

dropbox-logo

Dnes si naopak povíme, jak z této služby vytěžit maximum a jak docílit MobileMe-like fičur. Všechny níže zmíněné postupy jsou vesměs stejné. Pokud pochopíte logiku této synchronizace, budete schopni synchronizovat nejen obsah níže uvedených aplikací ale také řadu dalších. Začneme tedy tou nejpraktičtější. Synchronizací záložek.

Safari

Řekněme, že chcete synchronizovat všechny své záložky, historii a ostatní informace – včetně bezbečtnostně citlivých dat (hesla a různé auto-filly). Začneme vypnutím Safari.

  1. Přesuňte složku ~/Library/Safari do vaší Dropbox složky (Pro lepší přehled doporučuji vytvořit ve složce Dropbox složku Safari).

2. Vytvořte symbolic link ze starého umístení do nového umístění v Dropbox složce. Postup je jednoduchý, stačí napsat do terminálu tento příkaz.

In -s ~/Dropbox/Safari/ ~/Library/Safari

3. Aby synchronizace fungovala na všech Macích 100%. Musíte provést ještě pár podkroků.

3.1  – Hlavního Macu se týkají kroky 1. a 2.

3.2  - Ostatní Macy udělají pouze krok 2. s tím, že si složku Safari zálohují na nějaké jiné umístění, kdyby se náhodou něco pokazilo.

RSS

Postup pro synchronizaci RSS zdrojů napříč různými Macy je témeř totožný s postupem výše. Složka ~/Library/Mail/RSS obsahuje všechny vaše RSS zdroje stejně jako soubor  .plist, který obsahuje data o přečtených/nepřečtených zprávách. Ujistěte se, že máte vpnutý Mail.

  1. Přesuňte složku ~/Library/Mail/RSS do vaší Dropbox složky (Pro lepší přehled doporučuji vytvořit ve složce Dropbox složku Mail/RSS).

2. Vytvořte symbolic link ze starého umístení do nového umístění v Dropbox složce. Opět stačí použit jednoduchý příkaz v terminálu.

In -s ~/Dropbox/Mail/RSS/ ~/Library/Mail/RSS

3. Stejný postup jako u Safari výše.

AddressBook

Opět se ujistěte, že je AddressBook vypnutý.

  1. Přesuneme složku ~/Library/Application Support/AddressBook do vaši Dropbox složky. (Opět doporučuju vytvořit složku AdressBook).

2. Opět vytvoříme symbolic link ze starého umístění do nového.

In -s ~/Dropbox/AddressBook ~/Library/Application\ Support/AdressBook

3. Postup jako u ostatních

Málo místa?

Pokud vám nestačí 2 GB volného místa, můžete použít nově spřístupněnou službu Dropbox.com/free. A pokud vám ani to nestačí, můžete využít ref linků, jako je tento LINK. Výhodou takového linku je fakt, že nepomůžete pouze tomu, kdo vám posílá odkaz, ale také sobě. I vy totiž získáte 256 MB jako bonus (který se posléze může vyšplhat až na 8 GB).

Bezpečnost především

I přesto, že veškeré postupy a návodoy jsou převzaty z oficiálních stránek Dropbox.com, tak malé procento uživatelů hlásí problémy. Nejbezpečnejší postup je takový.

Nepřesouvejte složky aplikací do Dropbox složky, ale vytvářejte pouze symbolic linky.

Tedy “In -s ~/Library/Mail/RSS ~/Dropbox/Mail/RSS/” aj.

Server Jablicka.com a autor Denis Rojčyk nenesou žádnou zodpovědnost za vámi způsobenou újmu.

Denis Rojčyk (twitter.com/ryowa)

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Jeden komentář k článku

Miroslav Cabela 29. 05. 2012 v 13.41

Dropbox je opravdu vynikající služba. Trošku omezení může být pouhé standarddní 2GB prostoru zdarma. Ale prostoru lze poměrně snadno získat zdarma i mnohem více.

Například při založení účtu přes http://db.tt/f72e83UM a nainstalování dropbox aplikace dostanete automaticky 0,5GB navíc zdarma.

Dalších 0,5GB dostanete po nahrání první fotky prostřednictvím automatického nahrávání fotek z mobilu. A vždy, když fotkami zaplníte 0,5GB dostanete na ně dalších 0,5GB zdarma a to až do celkové velikost 3GB. Pokud poté fotky smažete prostor vám již zůstane.

Dalších až 0,5GB lze získat propojením s Facebookem a Twitterem.

A celkem až 16GB je možné získat, když doporučíte dropbox svým známým (0,5GB za jednoho).

Přidat nový komentář