Downloader pro iPhone i iPad

Aplikace byla přejmenována, nyní se jmenuje Filer.

Downloader je univerzální aplikace pro iPhone, iPod Touch i iPad, která Vám umožňuje pohodlně stahovat soubory z internetu. Aplikace si dobře rozumí i se službami jako je rapidshare a hotfile. Navíc aplikace umí rozpakovat (i zapakovat) dané archívy a vše si můžete z aplikace stáhnout do počítače přes Wi-fi nebo iTunes.

Zkopírování souborů do počítače je velice jednoduché, stačí mít iPad či iPhone a počítač na stejné Wifi síti. iPad nebo iPhone se tváří jako FTP server, tudíž se na něj stačí přes systém nebo libovolný FTP program připojit a data přesunout. Pokud máte radši práci přes kabel, i to není problém – Downloader plně spolupracuje s iTunes (podmínkou je iOS 3.2 a vyšší).

Další užitečnou funkcí je možnost otevírání stažených souborů v dalších aplikacích, které v iPadu nebo iPhonu máte. Takže textové soubory si můžete otevřít třeba v Pages, stejně tak fotky si můžete otevřít ve foto editoru atd.

Stažené soubory můžete odesílat i emailem, podmínkou je však maximální velikost 15 MB.

Celá aplikace funguje velice jednoduše, stačí vložit odkaz ke stažení a stahujete. Ale můžete si načíst i stránku s odkazy a potom jen klikat na jednotlivé linky a ty se automaticky začnou stahovat. Je to překvapivě pohodlné.

Jedinou nevýhodou je nutnost mít aplikaci při stahování stále zapnutou, ale to by měl velice brzy vyřešit iOS 4. Aplikace však automaticky při zavření aplikace pauzne stahování a po opětovném spuštění dokáže navázat na místě, kde předtím skončila.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011