Dashcode podruhé – Základy

  • Tak, pusťme se do toho. Nejprve spustíme Dashcode (nachází se v složce /Developer/Applications)

  • Vybereme RSS a klikneme na Choose (je to předpřipravené téma, kompilace což se nám hodí, protože se nebudeme muset prodírat kódem)

  • Vyskočí nám toto okno. Nyní si přiblížíme strukturu okna a objasníme si co co znamená a k čemu to slouží.
  • Tak tohle je seznam či postup, kterého je dobré se ze začátku držet. V okýnku vidíte struční popis a při kliknutí na šipku vás Dashcode sám hodí tam kde máte požadovanou akci vykonat. Po tom co to uděláte, stačí kliknout na tlačítko „Mark as Done“ a krok z postupu se označí jako hotový. Pokud kliknete na název kroku (štítku) tak se vám maximalizuje nebo minimalizuje, to je velice dobré pro přehlednost.
  • V této „sekci“ se dá editovat tělo widgetu a to přední i zadní strana. Tělo můžete editovat i pouhým kliknutím například na text (do textového pole)
  • Toto jsou základní nastavení widgetu. Najdete zde základní atributy, vzhled ikonky nebo celého těla widgetu. To je ze základů vše. Nyní se do toho pustíme prakticky.

Psát celý postup tvorby by bylo na dlouhou dobu a není nic lepšího než si to názorně ukázat. Takže jsem to udělal formou Videotutoriálu, ten naleznete zde. Potom co skončí znělka si prosím zesilte zvuk. Jsem nemocný, a tak nemluvím moc nahlas. Doporučuji video spíše stáhnout na disk než pouštět přes Safari.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

26. Leden 2011