Cover Stream – Coolest iTunes remote ever!

Máte radi komfort, luxusné UI a chcete sa cítiť cool? Presne pre Vás máme typ na skvostnú aplikáciu slúžiacu na ovládanie iTunes. Cover Stream.  Popravde, je to ťažký perfekcionizmus, ktorý si však od nás táto aplikácia  zaslúži. Objavte nový pôžitok z mjuzik s implementáciou multi-touch technológií práve teraz!

O filozofii ovládania iTunes sme už písali, ako o komplexnom celku využívajúcom technológie v Mac OS X. Cover Stream v najnovšej verzii však prináša vlastnosti, ktoré hudobný zážitok a filozofiu ovládania  iTunes posúvajú v pred.

•   JukeBox – jednoduchým výberom si navolíme skladby prehrávajúce sa v najbližšom časovom horizonte.  Ak nás nenapĺňajú random riešenia – Genius Mixes (iTunes 9) či Genius alebo iTunes DJ. JukeBox je efektívna možnosť, ako s ľahkosťou počúvať obľúbené skladby bez nutnosti riešiť dodatočne playlisty.

•   Lyrics – zobrazí text prehrávanej skladby, v najbližších verziách umožní aj ich sťahovanie

•   Genius – CoverStream dokáže využívať možnosti pokrokových funkcií Genius od iTunes 8

•   Search – rýchle vyhľadávanie v knižnici, efektívne dopĺňa systémové vyhľadávanie spotligt.

•   Podpora hudobnej sociálnej siete last.fm. Dopĺňa sa s Genius priamo v iTunes.

•   Vlastné, voliteľné notifikácie prehrávaného albumu či skladby

•   Growl notifikácie

•   Klávesové skratky +  umožnenie ovľádania  ala iPhone multi-touch technológiou.

Čo môžme očakávať v budúcnosti? Vývoj aplikácie Cover Stream je rýchly, intuitívne riešený. Napíšte skvelý nápad na fórum, prípadne mail developerovi a Váš návrh bude prediskutovaný a v nadchádzajúcej verzii implementovaný. Čo sa však týka samotného vývoja, „Snarb“ reaguje na potenciál pokrokových technológií ukrývajúcich sa v core časti systému Mac OS X Snow Leopard. Podpora  OpenCL, Grand Central, či  64bitový kód aplikácie Cover Stream.

Kombinácia Cover Stream + MultiClutch

Cover Stream umožnuje ako každý  iTunes remote nadefinovať globálne klávesové skratky. S implementáciou rozšírenia MultiCloutch umožňujúcom priradiť multi touch gestá, aplikáciam, získame novodobý ergonomický prístup k ovládaniu iTunes. S príchodom next-generation operačného Mac OS X Snow Leopard sa však skomplikoval život doplnkov systému  tretích strán. Z dôvodu prepracovania systémových core služieb. Preto sa nám mierne skomplikovala implementácia rozšírenia MultiClouth do systému Mac OS  10.6 V Mac OS X 10.5 postačuje klasická inštalácia MultiCloutch do system preferences a zadefinovaným požadovaným giest.

Inštalácia SIMBL & MultiClutch

  • 1.  Nainštalujeme originálny doplnok MultiClutch. Umožňujúci zadefinovanie požadovaných skratiek.
  • 2.  Nainštalujeme aktuálnu verziu SIMBL (pre Snow Leopard). Manažer rozšírení tretích strán v systéme Mac OS X. Následne  reštartujeme systém.
  • 3.  Stiahneme optimalizovanú, 64 bitovú verziu MultiClutch pre Snow Leopard-a a umiestnime ju do priečinka :

/Library/Application Support/SIMBL/Plugins.

Finálne reštartujeme systém!

  • 4. Ak by sa vyskytli miestami problémy s nestabilitou niektorých aplikácií, je vhodné vymazať starú verziu MultiClutch rozšírenia z adresára.

/Library/InputManagers.Song – Carter Burwell – Bella’s Lullaby pochádza z © OST Twilight 2008 -   All rights reserve - Carter Burwell

Ovládací panel rozšírenia MultiClutch v System Preferences sa  spúšta s vynútenou 32 bitovou kompatibilitou. Core služba však beží natívne v 64bitovej vrstve Snow Leoparda.

Sada giest, pre inovátorský spôsob ovládania iTunes:

Riešenie môžme využiť nielen na multi-touch trackpadoch, ale taktiež na multi-touch myši Apple Magic Mouse pripojenej zvyčajne k iMacu alebo Macu Mini. Taktiež s pomocou MultiClutch môžme doplniť podporu multi-touch giest aplikáciám, ktoré ich zatiaľ nepodporujú. Kreativita využitia je len na našej strane.

Martin Fraňo

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář