Contra pod OS X aneb emulujeme NES

Kdo by neznal klasiku v podobě Contry. Jde o klasickou videohru, kterou zná snad každý. Dneska si ukážeme jak si ji zahrát pod OS X. Nejde o nic složitého.

Pokud náhodou stále tápete co to ta CONTRA je, určitě Vám to osvěží obrázek níže. :)

Tak a teď jak to zprovoznit. Nejprve budeme potřebovat příslušný emulátor. Použijeme emulátor s názvem RockNes. Ten můžete stáhnout zde. Po stažení soubor otevřete a emulátor si dejte do aplikací. Teď už stačí jen emulátor spustit a hodit do něj soubor s hrou. Samozřejmě nemusí jít jen o Contru, ale pokud byste chtěli hrát právě tuto hru, naleznete ji zde.

Emulátor podporuje i nějaké gamepady, nemusíte tedy hrát jen na klávesnici. Pokud Váš gamepad není podporovaný, nezoufejte. Zkuste to udělat přes aplikaci USB Overdrive, o které jsme psali již zde. Veškerá nastavení emulátoru najdete v Preferences. Výhodou používání emulátorů je možnost si hru uložit, nemusíte tedy vždy hrát od začátku.

Další emulátory můžete najít na této adrese. Pokud máte nějaké problémy nebo komentáře, napište pod článek. Hledáte-li nějakou „starou klasiku“ nebo o nějaké dobré víte, dejte vědět. :) Příště se podíváme na Mario.

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář

28. Leden 2011