Cider Games #6 – Need For Speed: Carbon

Již v minulém díle seriálu jsem psal o jedné z řady NFS. Dnes se zaměřím na tu více populární než je NFS PS. NFS Carbon je zřejmě nejhranější z řady NFS, a na tom má zásluhu fakt, že nové NFS PS nejsou pouliční závody, tak jak jsme na ně byli zvyklý. Velmi zajímavá věc u této hry je, že byla oficiálně vydaná pro Maca, ale bohužel velmi špatně. Oficiální hra není tak stabilní jako neoficiální forma – tj. má problémy po updatech systému, hra padá, seká se…. Neoficiální port, který jsem pro vás uploadl se všech těchto chyb zbavil a jede naprosto svižně a bez problému po jakémkoli updatu.

O hře:

Nerad bych tu říkal to co již bylo řečeno u NFS PS. Jedná se jednoduše a nejpopulárnější závodní hru. Závodíte v ulicích a bojujete o další oblasti s bossem. Novinkou v Carbonech byl drift, který byl zřejmě převzat z filmu Rychle a Zběsile 3. Jinak nic nového u série NFS. Hře bych vytkl jednu věc oproti předešlým NFS Most Wanted, bohužel neobsahuje hru přes LAN. :(

Běh pod Ciderem:

Hra je naportována velice dobře. Čili žádné problémy nenastávají. Bohužel hra nejede ve Wide Mode 16:10. Budete si muset zvyknout na 4:3 obrazovku. Jinak vše naprosto svižné a bezproblémové. Zezačátku mi port nejel a musel jsem ho upravit. Nakonec jsem použil oficiální port pro Oblivion, který jsem trochu upravil a vše jede.

Chyby Cideru:

Po prozkoumání hry jsem narazil pouze na jeden problém – vždy, když jedete závod v Canyonu s bossem a objeví se vám tam jeho fotka jak něco říká, tak se hra trošku seká což je v Canyonu dost nepříjemné, ale dá se to zvládnout.

Závěr:

Určitě jedna z nejlepších her pro Maca. Dávám přednost před NFS PS už jen kvůli tomu, že mi hra jede naprosto bezproblémově a lépe než na PC.

Portování:

Stačí si hru nainstalovat na Windows a poté ji vložit podle tohoto návodu do c_drive (celou složku s NFS Carbon přejmenujte na „NFS“). Nic víc nenastavujte – ani info.plist, protože je vše již připraveno a vám stačí hru jen do tohoto portu vložit. Port je ke stažení zde. Přeji hodně štěstí a případné problémy pište do komentářů.

Testovaný MAC:

MacBook Black 2,2GHz, 4GB RAM, 320GB HDD WD Scorpio (720ot/min.), grafika Intel X3100, Mac OSX 10.5.5

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

4 komentáře k článku

Martin 14. 03. 2011 v 11.04

Zdravím, naskytl se mi takový problém, napíšu Vám jak jsem postupoval snad najdete, kde jsem udělal chybu.. určitě to bude nějaká banalita (jsem úplný amatér s jabkama).
1) Nainstaloval jsem si NFS na pc s windowsama a cracknul jej
2) Zkopíroval jsem složku kde jsem nfs nainstaloval (C:/Program Files/blabla/NFSCARBON a hodil jsem si to na plochu do macu
3) Stáhnul jsem cider + port
4) Klikl jsem na cider pravým a našel jsem si tam složku Contents/Resources/transgaming/ c_drive/ tam jsem vložil NFS (byly tam ještě složky Program Files, My documents, Windows.. to NFS jsem dal normalně vedle nich
5) Nic jsem nenastavoval, ani jsem nic jineho nedělal
6) Teď bych nejspiš měl nějak vložit hru do toho portu co jsem si stahl a tady je kámen úrazu.. nevím jak.
Děkuju za radu.

Jan Toms 14. 03. 2011 v 12.47

Mrkněte zde na návod:

http://jablicka.com/gamesy-a-virtualizace-2-cider/

Je potřeba v tom plistu upravit cestu do té složky se hrou.

Martin 14. 03. 2011 v 15.43

Třeba takhle? C:\Program Files\Electronic Arts\Need for Speed Carbon\NFSC.exe
to jsem udělal i jsem přepsal dva řadky nadtim jak jsem pojmenoval tu složku, ale stejně když kliknu na ten port tak mi to tady dole dvakrát zabliká a nic se mi nespustí. Já nevim, neměl bych něco dělat s tím portem? Ono sice tam žádné úpravy skoro dělat nemůžu, nemůžu tam nic mazat ani kopírovat.. ale třeba i tam přepsat to info.plist? Je to zvláštní autor v návodu píše že by se ty plisty neměly editovat, že už to je vše připraveno.

Martin Král 14. 03. 2011 v 21.07

Podle popisu jsi hru ale nedal do složky Program Files a tam může být chyba :)

Přidat nový komentář