Cider Games #5 – Need For Speed: Pro Street

NFS Pro Street je zatím nejnovější v sérii NFS. Koncem listopadu mají být nová NFS UnderCover. NFS jsem měl vždy rád, protože byly oficiálně portovány na Mac. Bohužel ten oficiální port je horší než neoficiální (konkrétně u NFS Carbon). Oficiální port padal a byl nestabilní. Kdežto ten neoficiální jel naprosto bez problému. I tak jsme určitě za tento krok rádi, že EA myslí na mac. Myslím, že Pro Street ani oficiálně portován není.

O hře:

Jedná se o závodní hru, kterou zná snad každý, kdo s počítačem alespoň trochu pracuje (samozřejmě zná jen název NFS). Pro Street se ale od ostatních z řady NFS liší, nejedná se totiž o pouliční závody, ale o závody oficiální na různých okruzích a stadionech. Bohužel přesně tedy nechápu proč název Pro Street. Trošku mě tato hra zklamala, ale poté co jsem ji začal chvíli hrát mě celkem chytla a rád si ji zahraju. Nicméně doufám, že u UnderCover se potvrdí spekulace a budou to opět pouliční závody. NFS UnderCover bude i na iPhone. :)

Běh pod Ciderem:

Port Cideru bych nazval dokonalým. Hra mi běží na celkem slušné rozlišeni ve Wide Mode 16:10. Nejvíce mě překvapilo, že mi to jede lépe než na PC s mnohem lepší grafikou. Hra se mi neseká, což mě opravdu mile překvapilo. Chtěl jsem to jen otestovat a nečekal jsem ani žádné výsledky, že by hrozilo, že si to na svém MB zahraju, ale vida hraju to často. NFS se vždy na Macu portovalo asi nejlépe ze všech her, takže můžete čekat naprosto bezproblémový běh a stabilitu.

Chyby Cideru:

Žádné chyby jsem nenalezl za tu celkem dlouhou dobu co tyto NFS hraju.

Závěr:

Naprosto bezproblémový běh z této hry dělá jednu z nejlépe portovaných her na Maca. Nezahazujte ji tím, že se vám nelíbí, jak byla udělaná a vyzkoušejte ji. :)

Portování:

Stačí si hru nainstalovat na Windows a poté ji vložit podle tohoto návodu do c_drive (celou složku s NFS PS přejmenujte na „ProStreet“). Nic víc nenastavujte – ani info.plist, protože je vše již připraveno a vám stačí hru jen do tohoto portu vložit. Port je ke stažení zde. Přeji hodně štěstí a případné problémy pište do komentářů.

Testovaný MAC:

MacBook Black 2,2GHz, 4GB RAM, 320GB HDD WD Scorpio (720ot/min.), grafika Intel X3100, Mac OSX 10.5.5

Screeny:

Omlovám se, ale screeny se mi bohužel nepodařilo ve hře pořídit. Nevím proč, ale asi to ten port nedovoluje pomocí zkratek. Tak to ozkoušejte a screeny potřebovat nebudete. :) Pokud se vám podaří snímek z NFS, tak je pošlete třeba na mail info@jablicka.com a já je zveřejním. :)

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář