Cider Games #4 – Far Cry

V dalším pokračování tohoto seriálu jsem se zaměřil na velice dobrou hru od firmy Crytek, která se nyní proslavila revoluční hrou Crysis. Nicméně ani Far Cry není pozadu a je to velice populární hra. Brzy má vyjít i pořadové číslo dvě této hry. Mám ji teprve krátce naportovanou v Cideru.

O hře:

Kdo nezná ať vyzkouší. Tak přesně takhle bych tu hru nazval. Má výborné grafické efekty a znázornění vody, která se zde objevuje velice často. Jedná se o 3D akční střílečku, která je velice obsáhlá a dlouhá. Před pár lety jsem tuto ostřílenou hru pařil na XP.

Běh pod Ciderem:

Pod Ciderem Far Cry jede zcela bezchybně a svižně. Načítání levelu sice chvíli trvá, ale za ten herní zážitek to opravdu stojí. Efekty fungují také velice dobře. Jen je třeba patch na watter effects, protože to trochu blblo. Nicméně jsem to vyřešil za vás a patch je již obsažen v portu. Jinak hra mi jede na nejvyšší rozlišení s Wide Mode 16:10 na displeji, což také určitě potěší.

Chyby Cideru:

Kromě té chyby s watter effects jsem na nic nenarazil. Patch vše vyřeší, takže se ničeho nemusíte bát, třeba jako to bylo u HL2. Jen to načítání chvilinku trvá. :)

Závěr:

Jedna z mála her, která jede bez problému, takže určitě otestujte.

Portování:

Stačí si hru nainstalovat na Windows a poté ji vložit podle tohoto návodu do Program Files (celou složku s Far Cry přejmenujte také na „Far Cry“). Nic víc nenastavujte – ani info.plist, protože je vše již připraveno a vám stačí hru jen do tohoto portu vložit. Port je ke stažení zde. Přeji hodně štěstí a případné problémy pište do komentářů.

Testovaný MAC:

MacBook Black 2,2GHz, 4GB RAM, 320GB HDD WD Scorpio (720ot/min.), grafika Intel X3100, Mac OSX 10.5.5

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář