Cider Games #3 – Half-Life 2

Další hrou, kterou budu pokračovat v tomto seriálu je velice oblíbená hra Half-Life 2 a stejně jako u NBA Live 2007 se mi port dostal pod ruku před týdnem.

O hře:

K Half-Life 2 toho není moc co říkat, protože každý, kdo hraje střílečky a akční hry, tak Half-Life zná už od počátku. Každý jistě zná modifikace HL2 a jednou z nich je nejvíce hraná online hra Counter-Strike. Dalšími známými modifikacemi této hry jsou Team Fortress, Day of Defeat aj. Hra patří mezi mé oblíbené akční střílečky a dovoluju si tvrdit, že je i jednou z nejhranějších na mém PC.

Běh pod Ciderem:

Pod Ciderem HL2 běží neočekávaně dobře. Tomu co jsem z této hry na mém MacBooku dostal jsem nemohl uvěřit. Hra parádně běží na plném rozlišení ve WideScreen Modu 16:10 což váš herní zážitek ještě vylepší. Na širokoúhlé obrazovce se opravdu hraje výborně. Je opravdu velice zajímavé, že hra pod Ciderem na MB mi běží lépe než na PC s výkonější grafikou. V tomto ohledu mě MB opět mile překvapil. Bohužel zatím nejedou modifikace jako CS, DoD, Team Fortress, ale třeba časem půjdou.

Chyby Cideru:

Hra jede naprosto stabilně a bez žádného pádu aplikace či záseku při načítání levelů atd. Jediná chyba portu, která se zobrazuje na mém MB je rámeček kolem textu v menu a červené zaměřování při hře (viz screeny níže). Jsou to ale dvě naprosto zanedbatelné věci, které jsem již od počátku neřešil. Nemáte se tedy čeho bát.

Závěr:

Já vám tuto hru samozřejmě doporučuji. Takovýchto stříleček na Maca opravdu moc není a HL2 vám naprosto nahradí ostatní hry.

Portování:

Stačí si hru nainstalovat na Windows a poté ji vložit podle tohoto návodu do Program Files (celou složku s HL2 přejmenujte na „root“). Nic víc nenastavujte – ani info.plist, protože je vše již připraveno a vám stačí hru jen do tohoto portu vložit. Port je ke stažení zde. Přeji hodně štěstí a případné problémy pište do komentářů.

Testovaný MAC:

MacBook Black 2,2GHz, 4GB RAM, 320GB HDD WD Scorpio (7200ot/min.), grafika Intel X3100, Mac OSX 10.5.4

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář