Apple bojuje proti jailbreaku, blokuje iBooks (update)

S novou verzí iBooks přišel i nový problém pro uživatele s jailbreakem. Apple blokuje přístup do iBooks Storu i do aplikace jako takové. Nemá smysl se zabývat podstatou tohoto problému hlouběji, ve zkratce jde o problém s DRM ochranou. Je tedy možné, že se tento problém projevuje jen pokud máte na iBookStoru koupené nějaké knihy. Pokud si knihy pro iBooks konvertujete a kopírujete je přes iTunes, nejspíš na tento problém nenarazíte.

Nejde Apple sám proti sobě?

Hodně lidí si myslí, že Apple ubližuje jen sám sobě. Tímto zásahem přichází o zákazníky, kterým nic nebrání přejít k Amazonu, který má větší nabídku a podporuje napříč snad všechny platformy a zařízení. A nezapomeňte, že je jailbreak podle zákonů v USA naprosto legální.

Řešení problému

Tento problém se objevuje jen pokud máte jailbreak přes Greenpois0n. Takže máte dvě řešení, buď uděláte restore svého zařízení s upraveným firmwarem z nového PwnageTool, nebo počkáte než vyjde opravný balíček pro Cydii (jakmile se tak stane, budeme vás informovat aktualizací v tomto článku).

Vyřešení tohoto problému má na svědomí známý hacker Comex ve spolupráci s hackerem s přezdívkou Pushfix.

Nový PwnageTool umí netetherovaný jailbreak (po restartu či vypnutí zařízení nemusíte znovu jailbreakovat) a podporuje tato zařízení:

  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS
  • iPhone 4
  • iPhone 4-Verizon
  • iPod touch 3G
  • iPod touch 4G
  • iPad
  • AppleTV 2G (byla opravena chyba s Wifi připojením)

Nový PwnageTool stahujte zde.

Update: Jak rozchodit iBooks po jailbreaku přes Greenpois0n

Nejprve si v Cydii najděte aplikaci iFile a nainstalujte ji. Po instalaci otevřete na svém iOS zařízení webový prohlížeč a naťukejte tuto adresu: http://a.qoid.us/hunnypot.deb. Klikněte na soubor, ten se otevře v iFile.

V iFIle klikněte na soubor znovu a dejte install. Hotovo. iBooks jsou plně funkční.

Podobné články:

Sdílení článku:

8 komentáře k článku

Patrik Vogl 16. 02. 2011 v 11.39

Nemyslím si, že by proti sobě Apple nějak výrazně šel, po Jailbreaku jde od začátku, blokuje ho v jeho firmware a tento přístup jen ukazuje, že se s tím nebude párat a je mu jedno, jestli tací uživatele budou nebo nebudou mít iPhone…

Jan Toms 16. 02. 2011 v 11.40

Apple nemůže být zase tak tvrdý protože jailbreak je podle zákonů USA naprosto legální.

tomasno1 16. 02. 2011 v 11.51

ja mam 4.2.1 JB cez greenpois0n a iBooks a iBooks Store mi idu uplne v pohode. Vcera som to skusal ;)

Jan Toms 16. 02. 2011 v 12.23

A máš nějakou knihu staženou z iBook Storu? Je potřeba tam mít oficiální knihu přímo ze Storu, ta má totiž právě to DRM.

Petr S. 16. 02. 2011 v 18.23

Toms, ale tu nejsi v Americe, že? A to, že máš popřípadně USa účet na tom nic nemění.

Jan Toms 16. 02. 2011 v 18.28

Na čem? Nakupovat přeci jde i od nás a problém se týká knih stažených z iBookStoru. Potom dojde k zablokování.

Petr S. 16. 02. 2011 v 18.32

Jan: tu nejsi v Americe. Tudíž JB mimo Ameriku je stále nelegální.

Jan Toms 16. 02. 2011 v 18.36

To nikde není psáno, jasně, že po jailbreaku přicházíte o záruku. Na druhou stranu jde zařízení dát vždy do původního stavu a nikdo nikdy nepozná jestli jailbreak udělán byl či ne. Ale já to myslel stejně jinak.

Jde o to, že Apple hodně cílí na trh v USA, kde je jailbreak legální. Tím pádem nemůže své uživatele nějak hodně trestat za to, že dělají jailbreak. Šel by sám proti sobě.

Přidat nový komentář

16. Únor 2011