Apple iTunes – keď chcem viac!

iTunes je novodobým synonymom multimediálneho obsahu. Apple iTunes Store pre zmenu multimediálny hub súčastnosti. S aplikáciou iTunes spravujeme hudobnú zbierku, filmy, seriály a dokonca aj knihy v digitálnej podobe.V mnohých prípadoch je zdrojom kvalitných rádií alebo podcastov. V podstate práve internetový obchod Apple iTunes Store umožnil rozmach video a audiopodcastov v štandardoch aké poznáme dnes. Steve Jobs,  CEO spoločnosti Apple Inc, je bezpochyby vizionár 21 storočia, ktorý nenecháva kameň na kameni.

S posunom technológií je v celku možné, že do roka a dňa budem písať práve článok o     novej generácií služby  “iTunes cloud”.  Práve s odkúpením hudobného portálu Lala.com spoločnosťou Apple je nový, revolučný model distribúcie hudobného obsahu na spadnutie. Ochutnávkou novodobej technológie je napríklad služba UbuntuOne umožňujúca mať svoju hudobnú kolekciu v “oblakoch” s prístupom odkiaľkoľvek.

Dnes si ukážeme pár trikov, ktoré majú za ciel zvýšiť kvalitu prehrávaného zvuku v multimediálnom prehrávači  od Apple. Kvalita zvukového prenosu sa zvýši i v prípade  použitia integrovaných riešení v z produktového portfólia spoločnosti Apple Inc.

Sound Check – algoritmus  zarovnávajúci zvuk do určitej hladiny. Vyrovnáva krivky hlasitosti tak, aby mali počúvané sklaby rovnaký vrchol amplitúdy. Navyšuje hudobný pôžitok pri využívaní možností Genius, Genius Mixes alebo iTunes DJ. S aktiváciou možnosti Sound Check sa nám nemôže stať, že nás nepríjemne prekvapí rozdielne ozvučenie náhodne vybraných skladieb z albumov. V dnešnej dobe priam nutnosť.

Sound Enhancer – algoritmus zvyšujúci kvalitu zvuku. Analyzuje a vyhodnotí najoptimálnejší zvuk pre danú skladbu, či iný multimediálny obsah v našej databáze.  Doporučím nastaviť  uvádzanú hodnotu  ako je udaná na obrázku nižšie. V takomto nastavení sa zvuk zbytočne nedeformuje, zachováva pôvodné znenie s počuteľným navýšením kvality.

Crossfade Songs – prelínanie skladieb. Ak máte radi z diskoték a pubov plynulý prechod zo skladby na skladbu bez pauzy, určite stojí za skúšku práve táto voľba. Osobne mi na možnosti vyhovuje zrušenie tichej pauzy medzi skladbami. Taktiež hodnota uvádzaná na obrázku je optimálna pri prehrávaní väčšiny hudobných žánrov. S prelínaním skladieb mi príde celkový hudobný zážitok omnoho dynamickejší.

Equalizér pre žáner – nastavením equalizéra pre  konkrétne  žánre docielime efekt skvalitnenia a prispôsobenia zvuku s využitím preddefinovaných equalizérov v aplikácií iTunes. Takouto pracnou robotou však odpadá nutnosť používať doplnok SRS iWow, ktorý okrem iného detekuje žánre a vyberá preddefinované equalizéry. Ak by ste poznali automator script na uľahčenie tejto procedúry, prosím, dajte vedieť v diskusii. Ďakujem.

CoverVersion (Vizualizer), Texty piesní – ako čerešničkou na torte ostáva zásuvný modul do aplikácie iTunes v podobe zobrazovania textov skladieb spolu s efektami využívajúcimi potenciál integrovanej technológie Mac OS X – Quartz. Efekty sú akcelerované grafickou kartou, ako to už  pri Quartz animáciách býva dobrým zvykom.  Zdarma k stiahutiu na – imagomat.de

Kvalitnejší zvuk multimediálneho prehrávača iTunes môžme vyskúšať na aktuálnom, nekomerčnom albume LOVE od indie, stadium rock kapely Angels & Airwaves.

Martin Fraňo

Mohlo by Vás také zajímat:

Sdílení článku:

Přidat nový komentář